Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapılacak

Kamu memuru yapılması için Kamu Personeli Alımı ilanı yayınlandı. Yayınlananmış olan ilanlarda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE kendi birimlerinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu adaylar içinden 160 adet ceza infaz kurumu katibi alımı yapılacağı bildirildi.

Kamu Personeli Alımı 11.01.2021, 10:40 12.01.2021, 12:22
Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapılacak

Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü Memur Alımı

Kamu memuru yapılması için Kamu Personeli Alımı ilanı yayınlandı. Yayınlananmış olan ilanlarda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE kendi birimlerinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu adaylar içinden 160 adet ceza infaz kurumu katibi alımı yapılacağı bildirildi.

BAŞVURU BİLGİLERİ

CTE Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 160 ceza infaz kurumu katibi alımı ilanı başvuru tarihi 18.01.2021 tarihinde başlayacak ve 5.02.2021 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapmak isteyen kişiler adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri EK-1 (İnternet sitemizde yer almaktadır.) başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya noter onaylı sureti ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına (sınav merkezi) veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuracaklardır.

Aşağıda bulunan Youtube kanalımıza ait videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - CTE katibi ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmekiyor.

2 - CTE katibi ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - CTE katibi ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - CTE katibi ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - CTE katibi ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - CTE katibi ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - CTE katibi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - CTE katibi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - CTE katibi ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - CTE katibi ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. CTE katibi ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. CTE katibi ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. CTE katibi ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. CTE katibi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. CTE katibi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)