Çevre Şehircilik Bakanlığı 349 Memur Alımı! Başvuru Başladı

Çevre Bakanlığı yayınladığı ilan ile KPSS puanı ile 349 memur alımı başvuruları başladı. Başvuruya önlisans ve lisans mezunları arasından yapılacaktır. İlan kılavuzu ve detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 23.04.2020, 11:39
Çevre Şehircilik Bakanlığı 349 Memur Alımı! Başvuru Başladı

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanı ile memur alımı yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 4/B statüsünde 349 memur alımı başvuruları başlamıştır. İlgilenen adayların genel ve özel başvuru şartları ve ilan kılavuzu aşağıda verilmiştir.

Başvuru süreci ve tarihi; Bakanlık yayınladığı ilan ile 5 farklı unvanda 4/B sözleşmeli 349 memur alımı 22 ile 29 Nisan 2020 tarih aralığında ÖSYM web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Alınacak kamu personelleri Ankara merkezli atamalar olacağı ilan edilmiştir.

Unvanlar ve öğrenim şartları; Avukat, Mühendis, Mimar Şehir Plancısı ile Büro Personeli olarak 5 unvanda sözleşmeli memur alımı yapılmaktadır. Başvuru için lisans ve önlisans mezunları için 2018 PSS-P93 ile P3 puan türlerinden en yüksek puan almış olmaları gerekmektedir.

Bakanlığın yayınladığı ilan kılavuzunda belirtilen genel ve özel şartlara haiz olan adayların son başvurusu 29 Nisan 2020 olarak verilmiştir. Adaylardan şartları tutması halinde başvuru tarihini kaçırmaması gerekmektedir. Diğer tüm detaylar için ilan kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 349 memur alımı ilan kılavuzunu inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)