Çalışma Bakanlığı SYDV’ye KPSS 60 ile 4 Personel Alıyor

Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS 60 ile personel alımı yapılmaktadır.

Kamu Personeli Alımı 17.09.2019, 09:30
Çalışma Bakanlığı SYDV’ye KPSS 60 ile 4 Personel Alıyor

Türkiye kurum ve kuruluşları dahilinde ve bakanlık nezdinde devam eden kuruluş bünyesinde personel alımı ve işçi alımı süreçlerinde yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Çalışma Bakanlığı KPSS 60 ile personel alımı yapıyor.

Resmi merci ve makamlar aracılığı ile çıkılan personel alımı ve işçi alımı ilanlarında yer alan unvan ve kontenjan bilgileri dahilinde hazırlanan kılavuzların yayımlanması ile adayların ilgili ilanlara başvuru yapma süreci daha makul hale geliyor.

Son olarak yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre; Aile ve Çalışma Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde görevlendirmek üzere 2 farklı unvan için 4 kişilik personel istihdam edeceğini açıkladı.

Alımların Muş Malazgirt SYDV’ye yapılacağı ilan edilirken; verilen unvan bilgilerine göre; 1 kişi olmak üzere Büro Görevlisi ve 3 kişilik kontenjan ile sınırlı olmak üzere de Sosyal Yardım Ve İnceleme Görevlisi alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Büro Görevlisi alımı için başvuru yapacak olan adayların; İyi derecede bilgisayar ofis programların hakim olmak, 4 yıllık Yükseköğretim kurumlarının fakültelerinden; iktisadi ve idari bilimler fakültesi ve Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik danışmanlık ve Rehberlik, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümleri ile, Mühendislik Bölümlerinin birinden mezun olmak ve KPSS P3 Puan türüne göre göre en az 60 puan almak şartlarına uygun olmaları gerekmektedir.

Ayrıca adayların vakfın bulunduğu ilçeden ikamet etmek ve en az B sınıfı ehliyete sahip olmak koşulu da bulunmaktadır.

Sosyal Yardım Ve İnceleme Görevlisi alımı için başvuru yapacak olan adayların ise; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik danışmanlık ve Rehberlik, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümleri ile Mühendislik Bölümlerinin birinden mezun olmak, en az B sınıfı ehliyete sahip olmak, KPSS P3 Puan türüne göre göre en az 60 puan almış olmak şartlarına uygun olmaları gerekmektedir. İlçe sınırları içerisinde ikamet etmesi gereken adayların her iki ilan içinde 27 Ekim 2019 tarihinde başvurularını Çalışma Bakanlığının SYDV personel alımı sitesinden yapmaları talep edilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Kamu yönetimi mezunuyum 2 yıl önce
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum
Sosyoloji Mezunuyum 2 yıl önce
Her ilanda ikamet şartı aranıyor, iyi okullardan mezun sosyologlar işsiz!!
Filiz 2 yıl önce
Halkla ilişkiler ve tanıtım önlisans bu şartlara uyuyormu