Büyükşehir Belediye ve Üniversite 49 Kamu Personeli Alıyor

Yayınlanan ilanlara göre Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı branşlarda 49 kamu personeli alımı yapılmaktadır. İlgilenen adayların başvuru şartları ve detayları…

Kamu Personeli Alımı 01.03.2020, 01:25 01.03.2020, 01:25
Büyükşehir Belediye ve Üniversite 49 Kamu Personeli Alıyor

Büyükşehir Belediye ve Üniversite tarafından yayınlan ilan kılavuzu ile ilan metnine göre istihdam edilmek üzere farklı branşlarda 49 personel alımı yapılmaktadır. İlgilenen adayların başvuru tarihleri, unvanlar ve detaylar aşağıda verilmiştir.

Kayseri Üniversitesi Başvuru Süreci; 20 Şubat 2020 Resmi Gazetede yayınlanan Kayseri Üniversitesi sözleşmeli personel alımları için son başvuru tarihi ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün olarak açıklandı. 2 teknisyen, 2 tekniker, 2 destek personeli ve 21 büro personel olacak şekilde toplam 27 personel alacağını duyurdu. Her kadrodan 1 katı kadar yedek aday belirtildi. Asıl kazananlardan başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edildiğinde yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapacağını duyurdu. Son başvuru günü 5 Mart. Müracaatlar Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılması gerektiğini belirtti.

Başvuru Şartları neler; 27 sözleşmeli personel ilanını rektörlük ayrıntılı şartlar koştu. Genel başvuru şartları ön lisans mezunu, lisans mezunu ve yüksek lisanstan alımlar yapıldığı, KPSS 2018 B grubu puanlarından ön lisans için KPSSP93, lisans için de KPSSP3 talep edilen kodlardan puana sahip olmasıdır. Sıralama yöntemi KPSS puanı ile belirtildi. Her aday ilan edilen bir kadroya başvuruda bulunabilecektir. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacağını duyurdu. Her ilan için talep edilen başvuru şartları aşağıda yer alan güncel istihdam kılavuzunda yer almaktadır.

Kayseri Üniversitesi kamu personeli alımı detayları kılavuzda yer almaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Öğretmen ve Personel Alımı; İlan kapsamında 12 beden eğitimi ve spor öğretmeni ile 10 garson alımı yapılmaktadır. Alınan kişiler daimi işçi olarak istihdam edilecektir. Beden eğitimi öğretmeni olarak başvurmak için ilgili lisans mezunu olmak gerekir. Pedagojik formasyona sahip olmalıdırlar. Daha önce öğrencilerle program yapmış ve uygulamış olmak gerekir. Sosyal yetenekleri ve iletişim kabiliyeti yüksek olan kişiler tercih edilecektir. Alınan kişiler belediyenin çocuklara yönelik olarak yaptığı fiziksel faaliyetlerde görev yapacaktır.

Başvuru usulü neler; Belediye tarafından ilan 28 Şubat 2020 tarihinde yayınlanmıştır. Başvurular bu süre ile başlayacak ve 1 Mart’ta sona erecektir. Söz konusu ilan İşkur üzerinden de yayınlanmıştır ancak İşkur üzerinden başvuru alınmayacaktır. Başvurular Mersin Büyükşehir kültür, sanat, bilim, ulaştırma, sanayi, ticaret AŞ. Üzerinden alınacaktır. Mersin büyükşehir A.Ş. web sitesi üzerinden elektronik olarak başvuru yapmak gerekir. Başka yoldan yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlgilenen adaylar için tüm detaylar ilan metninde yer almakta olup resimli olarak verilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)