BTK 47 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Devlet Personel Başkanlığı yayınladı ilanla 47 Memur alımı yapılacağını duyurdu. Adaylar için son başvuru tarihi 23 Kasım 2018 olarak açıklanmıştır.

BTK 47 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yayınladığı ilanla iki aşamalı ( Yazılı ve Sözlü ) olarak sınavla Kamu Personeli olarak 47 Memur alacak olup adaylar Bilişim Uzman Yardımcısı olarak görev yapacaklardır.

Sosyal bilimler alanında, en az dört yıllık lisans öğrenimi veren fakülte ve yüksek okulların; siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri mezunlarından ya da belirtilen bölümlerden mezun olmamakla birlikte sayılan alanlarda yüksek lisans veya doktora yapmış olanlardan 10 kişi alınacaktır.

Hukuk alanında, hukuk fakültesi mezunlarından 12 kişi ve Mühendislik alanında, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon, endüstri, bilgisayar mühendisliği fakülteleri veya bölümleri mezunlarından ya da belirtilen bölümlerden mezun olmamakla birlikte sayılan alanlarda yüksek lisans veya doktora yapmış olanlardan 25 kişi alınacak olup toplam 47 kişi alınacaktır.

35 yaşını doldurmamış olanların başvurabileceği alıma adayların 2017 ve 2018 yıllarına ait KPSS ( A gurubu kadrolar için ) puan türlerinin birinden 70 puan almış olmak şartı vardır. Başvuru yapacak adaylar içerisinden en yüksek puandan başlayarak düşük puana göre aday sıralaması yapılarak Kamu Personeli alımı yapılacaktır.

Adayların kurumun resmi internet sitesi üzerinden ( kariyer.btk.gov.tr ) temin edecekleri başvuru formunu elektronik ortamda aktararak göndermeleri ve bir çıktısını imzalı ve fotoğraflı olarak, diploma veya mezuniyet belgesi ile beraber 15 kasım 2018 tarihinden 23 Kasım 2018 tarihine kadar ilanı veren kuruma ( Eskişehir yolu 10.km no:276 Çankaya / Ankara ) şahsen veya posta yolu ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

BTK başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 07:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail ünal
ismail ünal - 5 ay Önce

Engelliyim iş arıyom 05318438366