Belediyeye Kamu Personel Alımı Yapılacak

Rize Derepazarı Belediyesinin açıkladığı bilgilere göre; farklı unvan ve niteliklerde olmak üzere; KPSS puanı ile Şehir Plancısı, Mühendis, Mimar alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 24.07.2020, 10:29 25.07.2020, 00:24
Belediyeye Kamu Personel Alımı Yapılacak

Belediyeye Kamu Personel Alımı Yapılacak

Rize Derepazarı Belediyesinin açıkladığı bilgilere göre; farklı unvan ve niteliklerde olmak üzere; KPSS puanı ile Şehir Plancısı, Mühendis, Mimar alımı yapılacaktır.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ:

Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için

1. Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 26.08.2020 tarihinden 31.08.2020 tarihi saat 17.00’ye kadar (günlerinde 09.00 - 17.00 saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir.

2. Başvurular, Elektronik ortamda Belediyemiz www.derepazari.bel.tr internet adresinde Derepazarı Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’ne Şahsen veya (Derepazarı Belediye Başkanlığı Yazı işleri Müdürlüğü Merkez Mahallesi Sadettin Kaynak Bulvarı No:39/2 Derepazarı/RİZE) İadeli Taahhütlü posta yolu yapılacak olup, harici başvurular geçersiz sayılacaktır.

3. Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, Belediyemiz tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.  

4. Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan veya belediyemize ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır

Başvuru Süreci

Yerel Yönetimler resmi internet sayfasından yayımlanan ilan detaylarında yer alan bilgilere göre; adayların belediye internet sayfası üzerinden başvuru formu temin etmeleri gerekmektedir.

Sözlü ve yazılı sınav ile yapılacak olan istihdam başvurularına dahil olabilmek için; adayların ilgili belgeler ile birlikte 26 Ağustos 2020 ile 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde belediye binasına başvuru yapmaları gerekecektir.

Belediye internet sitesinden online olarak da kabul edilecek olan başvurular için; ayrıca Derepazarı Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’ne şahsen olmak üzere ya da Derepazarı Belediye Başkanlığı Yazı işleri Müdürlüğü Merkez Mahallesi Sadettin Kaynak Bulvarı No:39/2 Derepazarı/RİZE adresine posta yolu ile başvuru yapmaları mümkün olacaktır.

Sınav ile yapılacak olan personel alımları için sınav yeri ve zamanını 04.09.2020 Cuma günü Belediye internet sayfasından ilan edilecektir.

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Kurumumuza ait www.derepazari.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.   

a) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının Aslı veya Noter onaylı sureti, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

b) Diploma veya Mezuniyet Belgesi aslı veya Noter onaylı sureti veya E-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

c) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya Noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

d) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı

e) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı

f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel herhangi bir durumu olmadığına dair beyanı

g) 4 Adet Biyometrik Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

h) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

i) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Derepazarı Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olacağı beyan edilen istihdam ilanında talep edilen detaylara göre; toplamda 4 kişilik memur alımı yapılacağı beyan edildi.

Söz konusu alımlar için unvan bilgileri listelenirken; 9. Dereceden kadrolu olmak üzere ve birer kişilik kontenjan ile sınırlı olmak üzere; Şehir Plancısı, Mühendis, Mimar ve Peyzaj Mimarı alımı yapılacağı açıklandı.

SINAVIN YERİ, ZAMANI VE KONULARI

a) Adaylar, Merkez Mahallesi Sadettin Kaynak Bulvarı No:39/2 Derepazarı/RİZE adresinde bulunan Belediye Binası, Belediye Meclis Salonunda sözlü sınava alınacaktır.

Sınav yerinde bir değişiklik olması durumunda, sözlü sınav yeri ve sözlü sınav tarihi ve zamanı 04.09.2020 Cuma günü Belediyemiz www.derepazari.bel.tr  internet adresinde ve Belediyemiz ilan panosunda ilan edilecektir.

b) Sözlü sınav aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi günü devam edilecektir.

Sözlü Sınav Konuları:

1) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

2) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

3) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

4) Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)