Belediye Memur Alımı! Başvuru Şartları Belli Oldu

İş arayan binlerce memur adayları internet arama motorlarından KPSS puanlarıyla memur olmak istemektedir. Amasra Belediye Başkanlığında KPSS 50 puanla ilan yayınlamış olup tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 01.06.2020, 21:54
Belediye Memur Alımı! Başvuru Şartları Belli Oldu

Belediye Başkanlığının yayınladığı ilan kılavuzuna göre KPSS 50 puanla itfaiye eri ve zabıta memuru alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Başvurular 8 Haziran ile 12 Haziran 2020 aralığında yapılacaktır. İlgilenen adaylar için başvuru şartları ve ilan kılavuzu aşağıda verilmiştir.

Amasra Belediye Başkanlığı yayınladığı ilana göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak itfaiye eri alımı ve zabıta memuru alımı yönetmelik hükümlerine göre KPSS puan tür ve KPSS taban puanının yanı sıra diğer şartlara haiz olan adaylar arasından istihdam edileceklerdir.

Genel Başvuru Şartları Neler;

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

2- Kamu Haklarından mahrum bulunmaması,

3- Anayasal düzene karşı suç işlememiş olması,

4- Askerlikle ilişiğinin bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olması veya yedek sınıfa geçirilmiş olması,

5- Görevini yapmaya engel sağlık sorunun bulunmaması,

6- İlan kılavuzunda diğer başvuru şartlarına haiz olunması,

Başvuru Yeri Tarihi ve Şekli;

İlgili adaylar sözlü sınava katılabilmek için aşağıda ilan kılavuzunda yer alan belgelerle birlikte 08 Haziran 2020 tarihinden 12 Haziran 2020 tarihi mesai bitimine kadar Amasra Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Diğer başvuru şekilleri kabul edilmemektedir. İlan kılavuzu resmin altında verilmiştir.

Daha detaylı incelemek için ilan kılavuzunu inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Rasim savaş 1 yıl önce
Izmir bergama ikametgah ediyorum saygılar işe ihtiyacım var 0530 178 76 84