Belediye Başkanlıkları KPSS’siz 22 Şoför ve İşçi Alımı

Belediye Başkanlıkları yayınlanan ilanlar ile KPSS şartı aranmaksızın 22 şoför ve işçi alımı yapacağını duyurdu. Alım yapan Belediyeler İstanbul ile Çankırı olarak verilmiştir. İşte detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 02.03.2020, 10:52
Belediye Başkanlıkları KPSS’siz 22 Şoför ve İşçi Alımı

Yayınlanan ilanlar kapsamında Belediye Başkanlıklarının yapacağı 22 şoför ve işçi alımı başvuru tarihleri, başvuru detayları ile genel şartlar aşağıda verilmiş olup başvuru tarihlerini kaçırmamanız gerekmektedir.
İstanbul Fatih Belediyesi tarafından yayınlanan ilan ile 10 süpürgeci ve kamyon işçisi alımı yapılacağı ilan edilmiştir.

Başvuru Şartları; İlan kapsamında süpürgeci ve kamyon arkası işçisi alınacaktır. 40 yaşını geçmeyen erkek adaylar başvuru yapacaktır. Alınan kişiler belirsiz süreli iş sözleşmesi ile istihdam edilecektir. İşçiler haftada 45 saat ve vardiyalı usulde çalışacakları duyurulmuştur. Başvuru Usulü 29 Şubat tarihinde yayınlanan ilan ile İstanbul Fatih Belediyesi tarafından 10 işçi alımı yapılacağı açıklanmıştır. Başvurular 2 Mart 2020’de başlayacak ve 4 Mart’ta sona erecektir. Başvurular bu süre içinde Fatih belediyesi hizmet binası çevre koruma müdürlüğüne yapılacaktır. Adaylar buraya bizzat başvuru yapacaktır. Başvuru esnasında verilen başvuru formu doldurulacaktır. Forma kimlik fotokopisi eklenecek ve teslim edilecektir.

Başvurusu alınan adaylar belediye tarafından değerlendirilecektir. Uygun görülen adaylarla iletişim kurulacak ve görüşmeye çağrılacaktır. Bu nedenle adaylar başvuru formuna iletişim bilgilerini eksiksiz olarak girmelidir. Yapılan görüşmeler neticesinde uygun görülen 10 kişi işe alınacaktır. İşe alınan adaylar süresi içinde istenen belgeleri teslim edeceklerdir. Bu sürecin tamamlanması ile işçiler verilen tarihte işe başlayacaktır.

Çankırı Atkaracalar belediyesi tarafından yayınlanan ilan ile şoför, beden işçisi ve büro personeli pozisyonlarına toplam 12 işçi alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları neler; Çankırı Atkaracalar Belediyesi tarafından yayınlanan ilan kapsamında 2 şoför, 6 beden işçisi ve 4 büro personeli alımı yapılmaktadır. Alınan kişiler daimi işçi olarak istihdam edileceği duyurulmuştur.
Başvuru yapan adaylar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı, Atkaracalar belediyesi sınırlarında ikamet etmeleri, adli sicil kaydı olmamalı, askerliğini yapmış, 20 yaşından büyük, en az ilkokul mezunu ve çalışmasına engel sağlık sorunu olmayan kişiler olmalıdır. Adaylardan deneyim şartı aranmamaktadır. Şoför olmak için başvuran adaylar B sınıfı ehliyete sahip olmalıdır. Büro personeli olmak için başvuran adaylar en az lise mezunu olmalıdır. Ayrıca alınacak olan personellerin hepsi erkeklerden alınacaktır. Bu nedenle erkek adaylar başvuruları kabul edilecektir.

Başvuru usulü neler; Başvurular 2 Mart 2020 tarihinde alınmaya başlayacaktır ve 6 Mart’ta sona erecektir. Başvurular belediye hizmet binasına bizzat yapılacaktır. Başvuru esnasında dilekçe, kimlik fotokopisi, fotoğraf, ikametgâh, diploma, vukuatlı nüfus örneği teslim edilecektir. Alınan başvurular belediye tarafından değerlendirilecektir. Uygun görülen aday görüşmeye çağrılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar 10 Mart’ta görüşmeye alınacaktır. Yapılan görüşmede adayların kişilik ve temsil kabiliyetlerine de bakılacaktır. Görüşme neticesinde yukarıdaki sayılan pozisyonlarda toplamda 10 kişi istihdam edilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)