Belediye Başkanlıkları KPSS 50 Puanla 14 Memur Alımı

Resmi Gazete ilanı ile Belediye Başkanlıklarında istihdam edilmek üzere KPSS 50 Puan ile 14 memur alımı ilanı verilmiştir. İlgili adayların başvuru şartları ve detayları haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 03.04.2020, 11:53
Belediye Başkanlıkları KPSS 50 Puanla 14 Memur Alımı

Yayınlanan ilanlar kapsamında Belediyelerde istihdam edilmek üzere KPSS 50 taban puan ile bay ve bayan adaylar arasından veznedar, avukat ve veri hazırlama kontrol işletmeni alımı yapılacağı duyuruldu.

Konya Kulu Belediye Başkanlığı yayınlandığı ilan ile 9 kişi bay ve bayan adaylar arasından avukat ve veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı yapmaktadır. Başvuruda bulunacak adaylar için KPSS 50 ile 70 puan aralığında olan adayların başvuruları kabul edilmektedir.

Kulu Belediyesi Başvuru Şartları; Veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı için KPSS 50 almış olan adayların lisans Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olması ve lisans mezunları arasından KPSS 70 puan almış olması ayrıca avukat alımı için hukuk bölümünden mezun olmuş KPSS P3 puan türünden en az 70 puan alan adaylar arasından alımlar yapılacaktır.

Kulu Belediye Başkanlığı başvuruları 20 Nisanda başlayacak olup 24 Nisan 2020 tarihine kadar posta yolu ile veya şahsen başvurular kabul edilecektir. Aşağıda resimli olarak bilgiler verilmiş olup ilan kılavuzu mevcuttur.

Kulu Belediye Başkanlığı ilan kılavuzunu inceleyiniz.

Bingöl Belediye Başkanlığı yayınladığı ilan ile veznedar alımı yapmaktadır. İlgili adaylardan 2 kişi Meslek Yüksek Okulu ve 2 kişi ise Lisans mezunları arasından alınacaktır.

Başvurular 27 Nisan ile 30 Nisan 2020 tarihinde müracaatları kabul edileceği ilan edilmiştir. Bingöl Belediyesi yayınladığı ilana göre başvuruda bulunacak adaylardan başvuru belgeleri istemekte olup ilan kılavuzunda detaylar yer almaktadır.

Bingöl Belediyesi ilan kılavuzunu inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Savas yıldız 1 yıl önce
Bende çalışmak ıstıyom
Bahattin 1 yıl önce
E beeen