Belediye Başkanlığına İtfaiye Şoförü Alımı

Belediye kurumu tarafından İŞKUR üzerinden iş ilanı yayınlandı. Kayseri Büyükşehir belediyesi başkanlığı tarafından yayınlanan personel alım ilanında belediye bünyesinde görevlendirilmek üzere İtfaiye Şoför alımı yapılacağı açıkandı.

Kamu Personeli Alımı 12.08.2020, 15:41
Belediye Başkanlığına İtfaiye Şoförü Alımı

Belediye Başkanlığına İtfaiye Şoförü Alımı

Belediye kurumu tarafından İŞKUR üzerinden iş ilanı yayınlandı. Kayseri Büyükşehir belediyesi başkanlığı tarafından yayınlanan personel alım ilanında belediye bünyesinde görevlendirilmek üzere İtfaiye Şoför alımı yapılacağı açıkandı.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Başvurmak isteyen kişilerin İŞKUR resmi sitesi üzerinden 00005626506 nolu ilan numrası ile başvurmaları gerekiyor.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx sitesine giriş yapın AÇIK İŞLER kısmına gidin ve 00005626506 nolu ilna numarasını İLAN NO yazan kısma yazarak ARA butonuna basınız. Alt taraftda ilan çıkacaktır. Sonra o ilanın ismine tıklayın yeni açılan sayfada başvurunuzu yapınız.

Kura çekimi, 20 Ağustos 2020 tarihinde Saat 09.00 da Büyükşehir Belediyesi 3.kat ihale salonunda Noter huzurunda gerçekleşecektir.

ÖZEL KOŞULLAR

A- Başvuran adayların En az İlköğretim Okul Mezunu Olması gerekiyor.

B- Başvuran tüm adayların Kayseri İlinde  İkamet Etmesi gerekiyor.

C- üm adayların Askerlik Hizmetini Fiilen Yapmış, Muaf veya Tecilli  Olması gerekmekte.

D-Başvuruda bulunacak tüm adayların,yeni ehliyet kimlik belgesi B-BE-C1-C1E-C-CE-D1-D1E-D-DE sahip olması gerekiyor. Ancak sistemden başvuru esnasında "E" sürücü belgesi seçilerek kayıt yapılması gerekmekte.

Talebe İlişkin Genel Hususlar:

a) İlan şartlarını taşıyan tüm adaylar; ilanın yayınlanmış olduğu tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki kısmının üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapması zorunludur.

b) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

c) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer.

d) Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

e) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

f) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belgelerini ilanı veren kamu kurumlarına vermek zorundadır.

g) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır

h) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

j) Kamu kurum ve kuruluşlarının personel taleplerine yapılacak olan başvurularda tüm adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olmuş olan ilk adres yeri adresi dikkate alınır.

k) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)