Belediye Başkanlığı Atama ile Memur Alıyor

Resmi Gazetede yayınlanan ilan kapsamında 657 sayılı devlet memurluğu kanununa göre KPSS puanı ile Şenkaya Belediye Başkanlığı memur alımı yapmaktadır. İlgilenen adayların başvuru şartları ve detayları haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 01.05.2020, 00:40 01.05.2020, 00:38
Belediye Başkanlığı Atama ile Memur Alıyor

Yayınlanan Resmi Gazete ilanı ile Erzurum Şenkaya Belediye Başkanlığında istihdam edilmek üzere 657 sayılı devlet memurluğuna ilk defa atama yoluyla memur alımı yapılacaktır. Alınacak memurlar KPSS puanıyla atamaları yapılacaktır. Ayrıca sözlü sınav şartları, gerekli belgeler ve genel başvuru şartları aşağıda verilmiştir.

Başvuruda bulunacak adaylar için genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik çağına gelmemiş, ertelemiş veya yedek sınıfa gelmiş adaylar için askerlik durum belgesi, Görevini yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engelinin bulunmaması, ilan edilen kadro için aranılan başvuru şartlarına haiz olması ve kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

İstenilen belgeler neler; Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı e-devlet üzerinden barkotlu mezuniyet belgesi, Nüfus cüzdanı veya kurumca onaylanmak üzere fotokopisi, 2 adet biyometri fotoğraf, KPSS sonuç Belgesi ÖSYM resmi web sitesi üzerinden bilgisayar çıktısı, Ehliyetin aslı veya noter onaylı sureti ve MEB onaylı bilgisyar sertifikası ve mezun olduğu okulda bilgisayar gördüğüne dair transkript belgesi veya noter onaylı örneği istenmektedir.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı için ilan detayını inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)