Bekçi Alımı Sınavı ile İlgili Duyuru Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı bekçi alımı sınavına girecek adaylara yönelik olarak duyuru yayınladı.

Kamu Personeli Alımı 21.06.2019, 22:24 21.06.2019, 22:26
Bekçi Alımı Sınavı ile İlgili Duyuru Yayınlandı

Sınav 13 Temmuz'da
2019 yılı 1. Dönem bekçi alımları kapsamında gerçekleştirilecek olan yazılı sınav için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda sınavın 13 Temmuz tarihinde yapılacağı sınava giriş belgesinin ise 5 Temmuz'dan itibaren erişime açılacağı ifade edildi. 

Bekçilik sınavına ön sağlık kontrolünden geçen adaylar katılabilecek. Sınavlar Ankara, İstanbul, İzmir, Batman, Erzurum, Elazığ, Gaziantep ve Sivas illerinde gerçekleştirilecek. Saat 9'da başlayacak olan sınav 2 saat sürecek ve 11'de bitecektir. Ayrıca sınavda A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü kullanılacaktır. 

Adaylar sınava kendi kalem, silgi be kalemtraşları ile gelecektir. Sınav sorularının ve aynı zamanda cevaplarının 16 Temmuz tarihinde açıklanacağı da ifade edildi. Sınav sonuçları ise 7 Ağustos tarihinde belli olacaktır.

Sınavda Türkçe ve genel kültür bölümlerinden 20'şer soru Matematik, fen, sosyal ve hayat bilgisi derslerinden ise 15'er soru sorulacaktır. Toplamda 100 soruya 120 dakika içerisinde cevap verilmesi gereklidir.

Yanlışlar doğruyu götürmeyecek olup her bir soru 1 puan değerinde olacaktır. Toplamda 50 soru yapan yani 50 puan alan adaylar başarılı kabul edilecek ve sıralamaya tabi tutulacaklardır. Sınav sonuçları beklediği gibi gelmeyen adaylar itiraz da edebilecektir. Bekçi alımı sınavı ile ilgili tüm gelişmeler Polis Akademisi Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayınlanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (7)
Umut Emir 2 yıl önce
Yaş sınırı varmı
Ertuğrul öner 2 yıl önce
Arkadaşlar başvuru ne zaman ? Daha önce başvuru yapanlar için mi bu duyuru?
Fahretin 2 yıl önce
Renk körlüğü kalkacak diyor sayın sulama soylu beyefendi nezamanİkitelli kazanılmış hakkım var yaş doluncami artık yeter çıkıp bir yerden intiharmi etmemiz gerekiyor sesimizi duyurmak için kör değiliz renk koru bir sınır konması gerekmektedir artık bizde devlete millete hizmet etmek istiyoruz illa vatan hayinimi olmak lazım ozaman doğuda Diyarbakırda askerlik yaptırdığı ben geldim iki gün sonra hanide patlama oldu gerekli yerlerin bu yazıyı gormeletini istiyorum soylu beyin
Akgul demir 2 yıl önce
Is istiyorum ne isi olursa olsun yaparim
Yetiş Eyin 2 yıl önce
Herşeyin hayırlısı
Ali bulduş 2 yıl önce
Temiz görevlisi
Yeter ozyurt 2 yıl önce
Ilkokul