Bekçi Alımı Sınav Yerleri Açıklandı 8 Bin Kişi Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı, 8 bin bekçi alımı için yapılacak sınav yerlerini ve tarihlerini açıkladı. Tebliğ Niteliğinde...

Kamu Personeli Alımı 11.04.2019, 22:09 11.04.2019, 22:17
Bekçi Alımı Sınav Yerleri Açıklandı 8 Bin Kişi Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin bekçi alımı için başvuruları internet üzerinden almıştı. Son olarak ise bekçi alımı sınavlarının tarihleri ve yerleri de açıklandı. Böylelikle adaylar nerede ve ne zaman sınava gireceklerini öğrenebilecekler. Sınava giriş belgesine erişmek için Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfası üzerinden E Devlete geçiş yapılması gerekiyor. Dolayısıyla adayların E Devlet hesabına sahip olmaları gerekiyor. 

Yayınlanan bu duyuru tebliğ niteliğinde olduğu için duyuruyu görmeyenler herhangi bir mazeret ileri süremeyeceklerdir. Adaylar öncelikli olarak ön sağlık kontrolünden geçirilecektir. Herhangi bir sorunu olmayan adaylar sonrasında fiziksel yeterlilik sınavına gireceklerdir. Şartları sağlamayan adaylar o aşamada elenecektir. 

Adaylar sınav merkezlerine gelirken yanlarında cep telefonu, görüntü veya ses kayıt cihazı ile sair elektronik eşyaları getirmemelidir. Sınav yerlerine giriş esnasında arama yapılacak ve bu tür eşyalara izin verilmeyecektir. 
Yapılacak tüm sınavları başarılı bir şekilde geçen bekçi adayları ayrıca bir de güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak. Soruşturma neticesinde herhangi bir sorunu olmayan adayların atamaları gerçekleştirilecektir. Soruşturma neticesinde milli güvenliğe tehdit oluşturan yapılar ile iltisak, irtibat ya da üyeliği bulunan kimselerin işe başlamalarına izin verilmeyecektir. Bu kişiler yargı yoluna başvurarak haklarını arayabilir. İdare mahkemelerinin verdiği kararların uygulanması zorunludur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
ufuk bolat 2 yıl önce
Tarihler açıklanmış evet yerimi ve sınav tarihini öğrendim. bu sınavda neler yapılacak ? Yazılı sınav, fiziki yeterlilik ve sözlü mülakat değil bunlar dimi ?
Gokhan 2 yıl önce
Bireysel basvuruda son gün nedir kesin olarak.lütfen yardimci olun