Bekçi Alımı İçin Başvurular Başladı Hemen Başvur

Uzunca bir süredir beklenen 8 bin bekçi alımı ilanı yayınlandı ve başvuru şartları netleşti. Buna göre başvurular bugün itibariyle başladı. Kamu personeli alımı adaylarının yapacağı işlemler belli oldu.

Kamu Personeli Alımı 18.03.2019, 10:05
Bekçi Alımı İçin Başvurular Başladı Hemen Başvur

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Pek çok gencimiz için istihdam kapısı olarak görülen bekçi alımı ilanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Buna göre 8 bin bekçi alımı için başvurular saat 18 Mart tarihinde başlayacak. Başvurular Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sayfasından E Devlet şifresi ile yapılacaktır. E Devlet şifresi bulunmayanlar en yakın PTT şubesine giderek E Devlet şifresi alabilirler. 

Başvuru Şartları 
Başvuracak adayların en az lise mezunu olmaları gerekiyor. En az 167 cm boya sahip olması gereken adayların beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında yer almalıdır. Bekçi adaylarının başvuru yapacakları ilde en az 1 senedir ikamet ediyor olmaları şartı aranıyor. Bir yıl boyunca o ilde ikamet etmeyen kimselerin başvuruları kabul edilmeyecektir. 
Adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olmaları şartı aranmaktadır. 18 yaşını tamamlayan adaylardan 31 yaşından gün almamış olanların başvuruları kabul edilecektir. Kamu haklarından yasaklı olanlar ile sağlık yönünden bekçilik yapmaya engel bir durumu olanların başvuruları da kabul edilmeyecektir. 

Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin bekçi alımı başvurusu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Eyup Godek 1 yıl önce
Ben suan açiktan okuyorum sınavım nisanda mayısta diplomalar cıkıyor nasıl bı yol izlemeliyim ne yapmalıyım yardımcı olur musun
Cenap karaman 1 yıl önce
Ön başvuru yapmadan ücreti mi yatirmamiz gerekiyor bilgi verir misiniz
Mehmet Nurullah Kavasoğlu kavas_1210 1 yıl önce
Cenap karaman ilk önce ücret sonra kayıt halkbank üzerinden