Bekçi Alımı İçin 72 Metrelik Parkur

Polis Akademisi Başkanlığı 7 bin bekçi alımı için uygulanacak olan 72 metrelik parkurun detaylarını paylaştı.

Bekçi Alımı İçin 72 Metrelik Parkur

Parkurda Neler Var?
Bekçi olmak isteyen adayların merakla bekledikleri parkur nihayet Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı. Buna göre toplam uzunluğu 72 metre olacak olan parkurda birçok çeşit aktivite yer alıyor. Başla komutu ile parkura giriş yapacak olan adaylar ilk olarak sıçrama tahtasına gelecektir. Burada 5 defa çift ayakla tahtanın bir sağına bir soluna sıçrayacak olan adaylar ardından lastiklerin içine basarak geçecektir. Bu aşamayı da başarılı bir şekilde geçen adaylar ağırlık taşıma kısmına geçeceklerdir. Bu kısımda erkek adaylar 15 kiloluk iki dubayı 12 metre boyunca taşıyacaklardır. 

Dördüncü aşamada ise adaylar sağlık topları arasında 3 defa git gel yapacaklardır. Burada adayların topa dokunmaları gereklidir. Dokunulmaması durumunda saniye cezası verilecektir. Bu hareketlerin hiç yapılmaması durumunda ise diskalifiye cezası verilecektir. 

Sağlık topu aşamasını da başarılı bir şekilde geçen adaylar daha sonra takla atmak için hazırlanacaktır. Öne doğru bir defa takla atacak olan adaylar ardından da slalom çubukların arasından geçecektir. Burada çubukların devrilmemesi önemlidir. Son aşamada ise adaylar bariyerlerin bir altından bir üstünden geçecekler ve parkuru tamamlayacaklardır. Bekçi alımı fiziki yeterlilik parkuru 50 saniye altında tamamlayan adaylar 60 puan alacakken 40 saniye ve daha altında tamamlayanlar da 100 puan alacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz narmanlı
Yavuz narmanlı - 7 ay Önce

Bu parkurun aynısını besyo mülakatlarında geçtim tam 28 saniyede