BDDK Açıktan Atamayla 5 Şoför Alımı Yapıyor

15 Mart 2019 tarihi itibariyle Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre Açıktan Şoför Alımı yapılacak. Alınacak kişi sayısı olarak 5 belirlendi. Türk vatandaşı olanlar başvurabilecek.

BDDK Açıktan Atamayla 5 Şoför Alımı Yapıyor

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu tarafından 15 Mart 2019 tarihinde resmi kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Edinilen bilgiye göre toplam 5 şoför alımı yapılacak.

Başvurular, 20 Mart ile 29 Mart 2019 tarihleri arasında Kurumun resmi internet sitesinden çevrimiçi başvuru formu doldurularak yapılacak: Posta yada farklı şekilde başvuru alınmayacaktır.

Adaylar sözlü sınava tabii tutulacak olup belirlenen konular şöyle sıralandı; Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği (50 puan), Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü (20 puan), Genel yetenek ve genel kültürü (10 puan), Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan), Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan) olacak. En az 70 puan alanlar başarılı sayılacak.

5 Şoför alımı için: En az lise veya dengi okul mezunu olmak Son başvuru itibarıyla (B) sınıfı sürücü belgesine en az (5) yıldır sahip olmak. Adayların en az KPSS 70 puana sahip olması gereklidir. Uygulama Sınavına Çağrılabilecek Aday Sayısı 50 olarak belirlendi.

BDDK 5 kamu personeli alımı resmi başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 22:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yiğido
Yiğido - 4 ay Önce

Olmaz olmaz ama hayırlısı Allahtan

Kemal Kiper
Kemal Kiper - 4 ay Önce

2016 kpss olmaz mı ya

Şükrü biber
Şükrü biber - 4 ay Önce

Şoförüm tüm belgelerim var

Yiğido
Yiğido - 4 ay Önce

O zaman başvur biber