BDDK 150 Personel Alımı Yapılıyor Şartlar Neler

BDDK Yayınlamış olduğu ilanla 150 meslek personeli Alımını duyurdu. İlana göre göre başvurular 15 Kasım 2018 tarihinde başlayacak ve 26 Kasım 2018 tarihinde son bulacaktır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Personel Alımında Açıktan atama izni verilen kadro sayısı, bankalar yeminli murakıp yardımcısı için 50, bankacılık uzman yardımcısı için 80 ve BDDK uzman yardımcısı için 20 toplamda 150 kişi Kamu Personeli olarak istihdam edilecektir.

Kamu Personeli Alımı 09.11.2018, 04:45 24.11.2018, 00:50
BDDK 150 Personel Alımı Yapılıyor Şartlar Neler

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Adaylarda aranan Genel Şartlar: Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları vardır. Kamu Personeli Alımı diğer şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı alımına en az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümü mezunları başvuruları kabul edilecektir.

Uzman yardımcısı ( hukuk ) alımında ise en az dört yıllık fakülte ve yüksekokulların hukuk bölümünden mezun olanlar başvuru yapabilecektir.

Uzman yardımcısı ( bilişim ) dört yıllık eğitim veren; bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümü mezuları başvuru yapabilir.

Uzman yardımcısı ( BDDK ) 4 yıllık eğitim veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerine bağlı bölümler ile istatistik ve endüstri mühendisliği, bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekmektedir.

Başvurular 15 Kasım 2018 tarihinde başlayacak olup adayların www.bddk.org.tr adresinden başvuru formunun eletronik ortamda doldurulması ve sınav başvuru dilekçesini çıktısı alınarak aday tarafından imzalanması ve en geç 3 Aralık 2018 tarihi saat 16.00’a kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Büyükdere Cad. No:106 Şerbetçi İş Merkezi Esentepe Şişli/İSTANBUL adresine sadece posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

BDDK sınav duyurusu ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@