BDDK 150 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

BDDK tarafından yayınlanan ilanla 15 Kasım 2018 tarihinde başlayan kamu personeli alımı ilanıyla memur olmak isteyenlerin 26 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

BDDK 150 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca yayımlanan ilanla 150 kamu personeli alımı 15 Kasım 2018 tarihinde başlamış olup halen başvurular devam etmektedir. İlgilenen adaylar için 26 Kasım 2018 tarihi başvuru için son gündür.

BDDK kamu personeli alımında alınacak ünvanlar ve sayıları şöyledir. Bankalar yeminli murakıp yardımcısı 50, bankacılık uzman yardımcısı için 80 ve BDDK uzman yardımcısı i 20 toplamda 150 kişi kamu personeli alımı yapılacaktır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Adaylarda aranan Genel Şartlar: Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları vardır. Kamu Personeli Alımı diğer şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı alımına en az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümü mezunları başvuruları kabul edilecektir.

Uzman yardımcısı ( hukuk ) alımında ise en az dört yıllık fakülte ve yüksekokulların hukuk bölümünden mezun olanlar başvuru yapabilecektir.

Uzman yardımcısı ( bilişim ) dört yıllık eğitim veren; bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümü mezuları başvuru yapabilir.

Uzman yardımcısı ( BDDK ) 4 yıllık eğitim veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerine bağlı bölümler ile istatistik ve endüstri mühendisliği, bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekmektedir.
Başvurular 15 Kasım 2018 tarihinde başlayacak olup adayların www.bddk.org.tr adresinden başvuru formunun eletronik ortamda doldurulması ve sınav başvuru dilekçesini çıktısı alınarak aday tarafından imzalanması ve en geç 3 Aralık 2018 tarihi saat 16.00’a kadar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Büyükdere Cad. No:106 Şerbetçi İş Merkezi Esentepe Şişli/İSTANBUL adresine sadece posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

BDDK sınav duyurusu ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 09:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan eraslan
Ayhan eraslan - 8 ay Önce

Çok harika