Bay Bayan En Az Lise Mezunu 16 Zabıta Memuru Alımı

Yayınlanan ilan kapsamında en az lise mezunu adaylar arasından istihdam edilmek üzere bay bayan Bingöl Belediyesi farklı öğrenim guruplarında 16 zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. İlgilenen adaylar için tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 25.05.2020, 16:21
Bay Bayan En Az Lise Mezunu 16 Zabıta Memuru Alımı

Bay ve Bayan zabıta memuru alımı, en az lise mezunu adaylar arasından alınacak olup hangi mezuniyetler aranmaktadır. Lisans mezunları için Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Önlisans mezunları ve lise mezunu adaylardan 16 zabıta memuru alımı yapılacaktır.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar yukarıdaki eğitim durumlarına göre şartlara haiz olması, B sınıfı ehliyete sahip olması, mezuniyet durumlarına göre KPSS puanının en az 70 olması ve zabıta yönetmeliğinde belirtilen boy ve kilo şartları ile 30 yaşını doldurmamış adaylar arasından başvurular kabul edilecektir.

Başvuru şekli nasıl; Zabıta memuru olmak isteyen adaylar 22 Haziranda başvurular başlayacak olup 26 Haziran 2020 tarihi mesai bitimine kadar istenilen belgeleri Bingöl Belediye Başkanlığı İnsan Kaynaklarına şahsen teslim ederek başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Aşağıda resimde gösterildiği üzere, sınıfı, derecesi, adedi, niteliği, cinsiyeti, KPSS puan türü ve KPSS taban puanına sahip olunması gerekmektedir. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için ilan kılavuzu sayfa sonunda verilmiştir.

Bingöl Belediyesi zabıta memuru alımı ilan kılavuzunu inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Kübra 13 ay önce
En son 3 sene önce kpss ye girdim puanum belirtilen şartlardan yüksek bende başvuru yapabiliyo muyum ?
Tarık 12 ay önce
Bir sonraki kpss ye kadar hepsine başvuru yapabilirsin puanına göre