Başvurusu Devam Eden İŞKUR TYP Alımları

24 Eylül 2018 başvurusu devam eden İŞKUR TYP (toplum yararına programı) kapsamında alımları ve şartlarını sizler için düzenledik.

Başvurusu Devam Eden İŞKUR TYP Alımları

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlardaki son ilan olan 28 Eylül 2018 tarihinde başvurusu son bulacak toplum yararına programı (TYP) kapsamındaki alımları sizler için derledik. İlanda olan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Kaymakamlık olarak görülmektedir.

İlanda olan şehirler Gaziantep Ankara Tunceli Eskişehir İstanbul Balıkesir Tokat Bursa Kütahya Tekirdağ Elazığ Mardin Kocaeli Zonguldak İzmir Aksaray ve Kilis alımları mevcuttur.

TYP alımlarına ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunları başvurabiliyor. Ayrıca 18 yaşını doldurmuş, 40 yaşını bitirmemiş, iş kurumuna kayıtlı işsiz ve herhangi bir kurumdan maaş almıyor olanlar başvuru sağlayabilir.

Başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz; önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmalısınız.

Alınacaklar Personeller nerelere görevlendirilir?

İllerde İş Kurumu İl Müdürlüğüne Başvurmuş adaylar arasından %80 noter kurasınca Kalan %20 ise nitelik durumuna göre Milli Eğitim İl Müdürlüğü Bünyesindeki Okullara görevlendirilir. İlçe ve beldelerde ise İlçe Milli Eğitim müdürlüğünce belirlenerek yine noter kurası ve nitelik durumuna göre yerleştirmeler gerçekleşir.

Alınacaklar nasıl bir görev yapacaktır?

Alınacak kişiler Kamusal altyapının yenilenmesi, Çevre düzenlemesi, Güvenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, Kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma ve Park düzenlemeleri ile ilgili işlerde görevlendirilecektir.

Başvuru yapmak için tıklayın.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 16:24
YORUM EKLE