Başvuru Kılavuzunda Bekçilik Başvuru Ücreti Belli Oldu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Çanakkale Zaferinin yıl dönümü olan 18 Mart 2019 tarihi itibariyle yeni bekçi alımı için başvurular alınmaya başladı. Adaylar başvurularını yaparken bir diğer tarafından başvuru ücretlerini yatırmaları gereklidir.

Başvuru Kılavuzunda Bekçilik Başvuru Ücreti Belli Oldu

Polis Akademisi Başkanlığı 'nca 18 Mart 2019 günü 8 bin bekçi alımı ile 187 köy bekçisi alımı için başvurular alınmaya başladı. Başvurular elektronik ortamda e devlet şifresiyle yapılacak. Başvuru işlemleri en geç 1 Nisan 2019 saat 17 itibariyle sona ereceği açıklandı.

Verilen kontenjanlar doğrultusunda kurum en az lise mezunlarının başvurularını alacağını açıkladı. Adayların en az 167 cm boyunda olması gerekiyor. Başvuru için en büyük 18 Mart 1989 tarihinde doğanlar işlem yapabilecek. Ayrıca adayların askerlik hizmetini yapmış olması gereklidir.

Polis Akademisi uyarıyor!

Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 130 Türk Lirası 18 Mart 2019 saat 09:00’dan 1 Nisan 2019 saat 17:00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı hesabında olması gerekiyor.

8 Bin bekçi alımı il kontenjan dağılımı, başvuru ücreti hesap numarası ve istenen belgeler başvuru kılavuzunda belirtilmektedir. Polis Akademisi 2019 bekçilik başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih duman
Salih duman - 6 ay Önce

18 yaşina girmis olmak diyo birde askerlik yapmis olma sarti var bu nasil oluyor 18 yasinda askerlik yapamaz

A.B
A.B - 6 ay Önce

Yaw bu bedelliye başvuranlar için biraz esnetme olmalıydı diye düşünüyorum sonuçta 20 gün için böyle bi fırsatı kaçırmak yazık oluyor

Fatma donmez
Fatma donmez - 5 ay Önce

Orta okulda olsun lutfen bukadarida hak ediyorlar bizim cocuklar lise bitmediye yemek yemiyeceklermi cok oykiyibine uğrarsiniz sayin suleyman soylu

Coşkun ÖZDEMİR
Coşkun ÖZDEMİR - 5 ay Önce

ilköğretim mezunu olsun ....

Tovbe
Tovbe - 5 ay Önce

Askerlik tecil bedelli vs tüm devlet kurumları alırken bekçilik çokmu erzen bir meskende alınmıyor lisan mezunu olduğu halde oğlum tecilli başvuramıyor bence ayıp

Hakkı
Hakkı - 5 ay Önce

8bin alım var. En az 40 bin başvuru olur.
Kişi başı 130 liradan.... iyi para