Başkanlık ve Bakanlık 62 Kamu Personeli Alımı

Devlet Personel Başkanlığı yayımlamış olduğu ilanlar kapsamında istihdam edilmek üzere 62 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Başvuru tarihleri farklı olup ilgili adaylar için tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 25.10.2019, 00:01 25.10.2019, 11:18
Başkanlık ve Bakanlık 62 Kamu Personeli Alımı

DPB ilanıyla yayımlanan ilan kılavuzlarında Cumhurbaşkanlığı strateji ve Bütçe Başkanlığına 59 kişi ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ise 3 kişinin istihdam edileceği duyurulmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 11 farklı alanda toplamda 59 uzman yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan ilana göre, İktisat 20, İşletme 13, Kamu Yönetimi 3, Uluslararası İlişkiler 2, Hukuk 4, Sosyoloji 2, İstatistik 3, İnşaat Mühendisliği 2, Bilgisayar Mühendisliği 2, Endüstri Mühendisliği 7, Şehir ve Bölge Planlama alanında 1 olmak üzere toplam 59 uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca yayımlanan ilana başvurular 21 Ekim 2019 günü başlayıp 4 Kasım 2019 günü mesai bitimine (saat 18.00) kadar devam edecektir. Yayımlanan ilana başvurular internet üzerinden yapılacaktır.

Adaylar, Başkanlığın internet sitesinde yer alan Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu bağlantısına tıklayarak gerekli belgeleri tarayıp sisteme yüklemeleriyle başvuru yapacaklardır.

Adaylar siteme Diploma veya geçici mezuniyet belgesini,  KPSS sonuç belgesini, YDS’den sonuç belgesini, kendi el yazısı ile yazılmış özgeçmişini, 1 vesikalık fotoğrafını, erkek adaylar için askerlik durum beyanını, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılı kimlik kartını tarayıp yükleyeceklerdir.

Başkanlık tarafından yayımlanan ilana başvurmak için İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Sosyoloji, İstatistik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir. Adayın KPSS'de alanında ve YDS'den en az 70 puan alması gerekmektedir. Uzman yardımcısı giriş sınavına başvuracak adayın 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı istihdam etmek üzere sistem uzmanı, yazılım uzmanı ve bilgi güvenliği uzmanı kadrolarına toplamda 3 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için son başvuru tarihi ise 6 Kasım 2019 tarihi olarak belirlendi. Mülakat 21 Kasım 2019 tarihinde Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı “Eskişehir Yolu 7. Km” 2151.Cadde No: 154/A 06510 Çankaya/ ANKARA açık adresinde yapılacağı duyurulmuştur.

Başvuru yapmak isteyen aday başvuru tarihleri arasında Sanayi Bakanlığı internet adresindeki başvuru formunu doldurarak sözleşmeli personel alımına başvurabilecekler. Alım ilanında KPSS taban puanı şartı yoktur. Aday çağrılma durumları KPSS puanına göre yapılacaktır. ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yıllarında yapılan KPSS P3 puanının %70 yabancı dil puanının %30 ile aday çağrılma puanı belirlenecektir.

Öğrenim durumu şartları arasında; bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Bu bölüm mezun şartı dışında fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olanlar da ilana başvuruda bulunabilir.

Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı kamu personeli alımı kılavuzu tıklayın.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı kamu personeli alımı kılavuzu tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)