Bakanlıktan KPSS şartsız 7000 Kişiye İş İmkanı

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yapılacak olan personel alımı için herhangi bir sınav ve KPSS şartı olmayacağını belirtti. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamalarda bugüne kadar kamu kurumlarına alınan toplam personellerin yüzde 70’i kadar daha işçinin Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine alınacağını belirtti.

Kamu Personeli Alımı 13.07.2020, 12:43 13.07.2020, 12:48
Bakanlıktan KPSS şartsız 7000 Kişiye İş İmkanı

Bakanlıktan KPSS şartsız 7000 Kişiye İş İmkanı

Tarım ve Orman Bakanılığı KPSS şartı olmadan 7000 Personel Alımı Gerçekleştirecek. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yapılacak olan personel alımı için herhangi bir sınav ve KPSS şartı olmayacağını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamalarda bugüne kadar kamu kurumlarına alınan toplam personellerin yüzde 70’i kadar daha işçinin Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine alınacağını belirtti. TOB bünyesine alınacak olan personellerin sadece bin kişisi sürekli işçi kadrosuna alınacak, geri kalan tüm personellerle geçici sözleşmeler imzalanacak. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yapılacak olan personel alımı için herhangi bir sınav ve KPSS şartı olmayacağını belirtti.

7 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK!

7 bin kişiye istihdam, ekonomimize yıllık 65 milyon lira katkı. ifadeleri ile açıklama yapan Bakan Pakdemirli, şu ifadeleri kullandı:

"7 bin kişiye iş sağlayacak Konya Ovası Projesi Cumhurbaşkanımızın video konferans katılımıyla açılıyor. Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında yer alan Konya Çumra Projesinin 3. Merhalesi KOS 1, 2, 3 'ün açılışı, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan 'ın video konferans aracılığıyla teşrifi ve Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli 'nin tesisten bizzat katılımıyla yapılacak. KOS 1.2.3 ile Çumra, İçeriçumra, Doğanlı, Dineksaray ve Alibeyhüyüğü'nde 72 bin 650 dekarlık alan suya kavuşacak. Bu sulama sayesinde ülke ekonomisine yıllık 65 milyon lira katkı ve 7 bin kişiye iş imkanı sağlanacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Tarım ve Orman Bakanlığı’na 7 bin kişi alınacak. Başvurular çok yüksek ihtimalle https://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM adresinden yapılacak. Şu ana kadar bu konu ile alakalı ayrıntılı bir bilgi bizlere aktarılmadı ancak PERGEM sayfası üzerinden başvuruların yapılacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
Alımlar ne zaman 10 ay önce
Alımlar ne zaman açılıyor
Onur 10 ay önce
Nereye basvurmamiz gerekiyor
Cihat 10 ay önce
Hiç bir gelirim yok sigortam yok aile olarak 6 nüfuzluyoz imkanlarimiz yok.
Servet iğde 10 ay önce
Alımlar hangi şehirleri kapsıyor
İlhan kabul 10 ay önce
Ben şuan çalışmıyorum acil işe ihtiyacım var ben kiralık evdeyim
Halil akın 10 ay önce
Nasil kayit yapacagiz
Ertugrul 10 ay önce
Benim anladigim meslek yas preplemi olmaz insAllah
Davut 10 ay önce
Alım ne zaman ve nasıl basvurabiliriz