Bakanlık Ek Yerleştirme İle 700 Memur Alımı

ÖSYM tarafından Bakanlığa ek yerleştirme ile KPSS şartsız 700 memur alımı yapılacağı duyurulmuştur. İlgili adaylar için sınav başvuruları bir günde bitecek olup tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 23.11.2019, 01:55
Bakanlık Ek Yerleştirme İle 700 Memur Alımı

ÖSYM tarafından Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere kamu personeli alımı sınav başvuruları yayınlanmıştı. Ancak sınav başvurusunu kaçıran adaylar için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından geç başvuru alınacağı ve bunun yanı sıra sınav ücreti fazla olacağını duyurmuştur. Adaylar için geç başvuru süreci haberimiz devamında verilmiştir.

Geç başvuru ne zaman yapılacak: ÖSYM tarafından alınacak geç başvuru dönemi 27 Kasım 2019'da olacak. 27 Kasım gecesine girildiği anda geç başvurular alınacak ve aynı gün bitmeden 23.59'a kadar başvurular alınacaktır.

Sınav ücreti ne kadar: Adalet Bakanlığı icra müdür ve müdür yardımcısı sınavında geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, 324 TL olan sınav ücretini aynı gün yatırılması gerekmektedir.

Kadro dağılımları; Adalet Bakanlığı'nın alacağı 700 memur kontenjanlı memur istihdamında İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı açıktan ve naklen atama yoluyla alımlar yapılacaktır.

Başvurular online olarak alınacak: Başvuru yapacak adaylar, ÖSYM Aday işlemleri (ais) üzerinden başvuru alınacak. 27 Kasım girdiğinde başvurular sekmesinden icra müdür yardımcısı sınavına başvurular kolayca yapabilirsiniz.

Mezuniyet şartları neler: Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olma şartı aranmaktadır.

Yaş şartı ise şöyle: Adalet Bakanlığı tarafından duyurulan başvuru kılavuzunda 36 yaşından gün almamış olma şartı vardır. Güncel memur alımı için memur alımı sayfamızı takip edebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı memur alımı kılavuzu için detayları tıklayın. 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)