Bakanlık Birimlerine Şoför Alımı

Lise Mezunu Şoför Alımı yapılması için kamu personeli alımı duyurusu yayınlanmıştır. Yayınlanmış iş ilanları bilgilerinde Adalet bakanlığı kendi birimlerinde görevlendirilmek üzere 57 adet şoför alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 11.03.2021, 11:55
Bakanlık Birimlerine Şoför Alımı

Bakanlık Birimlerine Şoför Alımı

Lise Mezunu Şoför Alımı yapılması için kamu personeli alımı duyurusu yayınlanmıştır. Yayınlanmış iş ilanları bilgilerinde Adalet bakanlığı kendi birimlerinde görevlendirilmek üzere 57 adet şoför alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ NELERDİR

Yayınlanmakta olan bakanlık ilanına başvuru yapılabilmesi için aşağıda bulunmuş olan linki kopyalayın ve yeni sekmede açın.

https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu

Son başvuru tarihi 12.03.2021 olarak açıklanmıştır.

şoför kadrosuna başvuracak adaylardan ayrıca istenen belgeler; sürücü belgelerinin sisteme yüklenmesi gerekiyor.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların Türk vatandaşı olması gerekmekte.

2 - Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün şahısların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor.

3 - Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 - Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 - Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 - Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 - Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 - Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 - Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. Kamu Bakanlık şoför ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Ömer Yaylacı 1 ay önce
E ehliyetine sahibim SRC2 SRC4 psikoteknik ve Ortaokul mezunuyum 40 yaşındayım tecrübeliyim yaş dan dolayı kaybetmek istemiyorum Lütfen ilgili kişilerin yardımcı olmalarını istiyorum Allah rızası için
Murat Şahin 1 ay önce
Topluma kazandırma projesi kapsamında eski hükümlü (adlı suçlu) lerinden istihdam edilmesi Adalet Bakanlığı'nın ismini yukarı taşır.zaten iş bulmak ta zorlanan eski hükümlerinde bir ekmek kapısına ihtiyacı olduğu unutulmamali