Bakanlık 81 İlde Sürekli İşçi Alımı Yapacağını Duyurdu

Bakanlık tarafından yayımlanan ilana göre 81 İlde sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu. Bu anlamda Araştırma Hastaneleri, Devlet Hastaneleri ve Sağlık Ocaklarında ihtiyaca binaen personel alımı yapılacaktır. İşte detaylarıyla haberimizde..

Kamu Personeli Alımı 03.11.2019, 00:59 03.11.2019, 10:12
Bakanlık 81 İlde Sürekli İşçi Alımı Yapacağını Duyurdu

Yayımlanan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı tarafından resmi yazı ile 81 İlde Sağlık kurumlarında Araştırma Hastaneleri başta olmak üzere Devlet Hastaneleri ve Sağlık Ocaklarında ihtiyaca binaen sürekli işçi alımı yapılması için planlama yazısı göndererek personel alımı ihtiyaçlarının belirlenmesi istendi.

Sağlık Bakanlığı resmi yazıda ilgili 81 ildeki sağlık kuruluşlarının personel ihtiyaçlarının belirlenmesi ve planlanması bu kapsamda Araştırma Hastanelerinin, Devlet Hastaneleri ve Sağlık Ocaklarının personel ihtiyacının 2019 yılı bitmeden sürekli işçi alımı yapılacağı ve Sağlık Bakanlığı tarafından planlama sonrası resmi bir açıklama ile duyuru yapılacağı açıklanmıştır.

Kadro dağılımında ise alınacak personeller şöyle; Ambulans şoförü, güvenlik görevlisi, yönlendirme personeli, hasta kabul personeli, klinik destek elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek personeli, veri giriş kontrol işletmeni, temizlik görevlisi personeli, boyacı, marangoz, kaynakçı, inşaat işçisi ve vasıfsız işçi vb. branşlarda sürekli işçi alımı yapılması beklenmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (29)
Ahmet4545 12 ay önce
Alımlar ne zaman başlayacak?
Hilal salan 12 ay önce
Ne zaman baslıyor..yaş sınırı varmı
Saim Gündogdu 12 ay önce
Koruma Guvenlik onlisans mznlarindan alsinlar yaş şarti koymasinlar
Ahmet 10 ay önce
81 şehirde kadrolu işçi alımı ne zaman olacak artık ya bilgi alıp bize verebilirmisnz lütfen
Büşra 12 ay önce
Bu alım Sağlık Bakanlığının geçen yıl kura ile yaptığı bir ilan vardı genel..Ondan mı?
Zehra saz 12 ay önce
Alim ne zaman olacak
Alime karaböcek 11 ay önce
Alımlar ne zaman bellimi ben temizlik için başvuru yapmak istiyorum
Semra Hotlu 12 ay önce
Ben temizlik görevlisi olarak çalıştım Harbiye orduevi işe ihtiyacım var
Nihal ağgül 11 ay önce
Bende üç sene dir bekliyorum hemşiryim üç sene dir mücadele ediyorum maalesef hiç bir yerden sonuç almadım işAllah bu alımlarda bizide görsünler artık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın