Bakanlığa Ve Üniversiteye Toplamda 200 Personel Alımı

Bakanlık ve Üniversite tarafından yapılan açıklamada toplamda 200 personel alınacağı açıklandı. Hazine Maliye Bakanlığı 150 Memur Alımı gerçekleştirecek. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 50 Kamu Personeli Alımı gerçekleştirecek.

Kamu Personeli Alımı 21.08.2020, 00:32 22.08.2020, 09:15
Bakanlığa Ve Üniversiteye Toplamda 200 Personel Alımı

Bakanlığa Ve Üniversiteye Toplamda 200 Personel Alımı

Bakanlık ve Üniversite tarafından yapılan açıklamada toplamda 200 personel alınacağı açıklandı. Hazine Maliye Bakanlığı 150 Memur Alımı gerçekleştirecek. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 50 Kamu Personeli Alımı gerçekleştirecek.

Hazine Maliye Bakanlığı 150 İç Denetçi Aday alımı gerçekleştirecek.

Hazine ve maliye Bakanlığı 150 Memur alımı için başvuruları 17 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak ve 31 Ağustos 2020 tarihine kadar devam edecektir

Hazine ve maliye Bakanlığı 150 Memur alımı için başvurular Kurulun 4. Cadde Kazakistan Caddesi Numara112 Kat:4 Emek Ankara adresine adaylar tarafından şahsen veyahut posta yoluyla yapılacaktır.

Sınav Konuları

Sınavda tüm bay bayan adaylara, çoktan seçmeli sorulardan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile Alan Bilgisi Testi uygulanacak.

Testlerin konuları aşağıda belirtilen şekilde olacaktır

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi (GYGK)

1) Türkçe bilgisi

2) Matematik bilgisi

3) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bilgisi

4) Temel Yurttaşlık Bilgisi

Alan Bilgisi Testi (AB):

1) Genel Muhasebe bilgisi

2) Türkiye Ekonomisi bilgisi

Sınavlardan 100 tam puan üzerinden 70 veya üzeri puan almış olan adaylar arasından en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere ilk 150 aday 150 inci adayla aynı puanı alan adaylar dâhil olmak üzere İç Denetçi olma Sertifika Eğitimlerine katılmaya hak kazanacaktır.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Üniversiteye 50 kişilik boş olan kadro ile kamu personeli alımı gerçekleştirilecektir. Bu nedenle Lise mezunu adaylar içinden

10 Hemşire Yardımcısı alımı

15 Sağlık Bakım Teknisyeni alımı

5 Ebe Yardımcısı alımı

20 Engelli bakımı alımı

hasta bakımı ve yaşlı bakımı personeli alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar 17 Ağustos 2020 ve 21 Ağustos 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet web adresinden yapılacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Başvuran bütün bay bayan adayların 657 sayılı Devlet Memuru Kanunlarının 48 nci maddelerinin A bendinde belirtilmiş olan aşağıda bulunan tüm ana genel şartlara sahip olmaları gerekiyor.

2 - Başvuracak olan tüm adayların Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

3 - Tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

4 - Bütün bay bayan adayların kasten işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

5 - Ya da afedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

6 - Tüm adayların Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

7 - Tüm adayların zimmet almaması, rüşvet yememsi, hırsızlık yapmamış olması, dolandırıcılık suçu işlememiş olması, sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçlarını işlememiş olması gerekmektedir.

8 - Başvuracak tüm bay bayan adayların Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

9 - Bütün adaylarn İhaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olması gerekmektedir.

10 - Bütün adayların İflasına fesat karıştırmaması gerekmektedir.

11 - Tüm adayların suçtan kaynaklanmış olan malvarlıklarını aklama veyahut kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması gerekmektedir.

12 - Başvuran tüm Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmaması gerekmektedir.

13 - Tüm bay bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmaması gerekmektedir.

14 - Başvuran tüm bay bayan adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

15 - Başvuran tüm bay bayan adayların ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

16 - Bütün adayların öğrenimle ilgili olarak Lisans 2018 KPSS P3 türünde olan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS alım yapılacak unvanların karşısında belirtilmiş olan puan türlerinden, belirtilmiş olan asgari KPSS puanı almış olmak gerekmektedir.

17 - Bütün adayların daha önce çalışmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veyahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması gerekiyor.

18 - Başvuran tüm bay bayn adayların Sınavların yapılmış olduğu tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

19 - Başvuran tüm bay bayan adayların Trafik Kanunu yasalarınca verilmiş olan en az B sınıfı sürücü ehliyet belgesine sahip olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)