Bakanlığa Toplamda 150 Personel Alımı

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada toplamda 150 personel alınacağı bildirildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 150 Memur Alımı gerçekleştireceği açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 27.08.2020, 12:39 28.08.2020, 00:37
Bakanlığa Toplamda 150 Personel Alımı

Bakanlığa Toplamda 150 Personel Alımı

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada toplamda 150 personel alınacağı bildirildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 150 Memur Alımı gerçekleştireceği açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde bulunan birimlerde görevlendirilmek üzere 150 İç Denetçi Aday alımı gerçekleştirecek.

Hazine ve maliye Bakanlığı 150 Memur alımı için başvuru tarihleri 17 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak olup 31 Ağustos 2020 tarihinde sona erecektir.

Hazine ve maliye Bakanlığı 150 iç denetçi Memur alımı için başvurular Kurulun 4. Cadde Kazakistan Caddesi Numara 112 Kat. 4 Emek Ankara adresine adaylar tarafından bizzat şahsen veya posta yoluyla gerçekleştirilecektir.

Sınav Konuları Nelerdir.

Sınava girecek olan tüm bay bayan adaylara, çoktan seçmeli sorulardan oluşacak olan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile Alan Bilgisi Testi uygulanacaktır.

Testlerin konuları aşağıda belirtilen şekilde gerçekleştirilecektir.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi (GYGK)

a.) Türkçe bilgisi konuları.

b.) Matematik bilgisi konuları.

c.) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bilgisi konuları.

d.) Temel Yurttaşlık Bilgisi konuları.

Alan Bilgisi Testi (AB):

a.) Genel Muhasebe bilgisi konuları.

b.) Türkiye Ekonomisi bilgisi konuları.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1. – Bütün bay ve bayan adayların İflasına fesat karıştırmaması gerekiyor.

2. – Tüm bay ve bayan adayların suçtan kaynaklanmış olan malvarlıklarını aklama veyahut kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması gerekiyor.

3. - Başvuran tüm Erkek adayların askerlik ile ilişkisi olmaması gerekiyor.

4. - Tüm bay ve bayan adayların işlerini devamlı olacak bir şekilde yapmasına engel olabilecek beden veyahut akıl hastalığı bulunmaması gerekiyor.

5. – Başvuracak olan tüm bay ve bayan adayların ilan edilmiş olan boş kadrolar için aranmış diğer bütün başvuru şartlarını taşıması gerekiyor.

6. – Başvuracak olan tüm bay ve bayan adayların ilan edilen olan kadrolar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7. - Bütün adayların öğrenimle ilgili olarak Lisans 2018 KPSS P3 türünde olan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS alım yapılacak unvanların karşısında belirtilmiş olan puan türlerinden, belirtilmiş olan asgari KPSS puanı almış olmak gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)