Bakandan Flaş Yerli Otomobil Açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil projesi ile dünyada rekabetçi ortamı oluşturacak çok önemli olan TOGG ile bir projeyi başlattıklarını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 24.11.2020, 08:44 25.11.2020, 00:13
Bakandan Flaş Yerli Otomobil Açıklaması

Bakandan Flaş Yerli Otomobil Açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil projesi ile dünyada rekabetçi ortamı oluşturacak çok önemli olan TOGG ile bir projeyi başlattıklarını açıkladı.

 Bu otomobiller 2022 yılının sonlarına doğru yola çıktığında yerlilik olarak oranı yüzde 51 olacaktır. 2026 yıllarında ise yerlilik oranı yüzde 68 düzeylerine çıkacaktır." dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) EXPO 2020 Ticaret Fuarında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamalar yaptı.

Fuar açılışında konuşan bakan Varank, çok güçlü teşkilat ağı ve yürütmüş olduğu projeler ile her daim farkını ortaya koyan MÜSİAD'ın, EXPO 2020 fuarıyla yine ses getirecek bir başarıya imza atacağını belirtti.

Kurulmuş olan yeni teknolojik altyapılar neticesinde etkinliğe fiziki olarak gelemeyenlerin online olarak takip edebileceğini açıklayan Varank, fiziki olarak katılımcılar için tüm sağlık tedbirlerinin en üst düzeyde alınmış olduğunu, buna rağmen bütün katılımcıların kişisel olarak çok fazla dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Sanayi bakanı Varank, MÜSİAD Expo fuarında kendisini bu yıl ekstra olarak heyecanlandıran esas yeniliğin, "ilk kez açılan Girişimcilik Alanı" olduğunu söyledi.

Burada Türkiye'nin gelecek vadeden parlak iş adamlarının, dünyanın dört bir tarafından iş adamaları ile buluşacağını, yatırım sermayesi ile akıl sermayesinin bir araya toplanacağını, yenilikçi olan işlerin değer kazanarak tüm dünyaya açılma fırsatı oluşabileceğini bildirdi.

Türkiye'nin teknoloji tabanlı işler başta olmak üzere, girişimcilik alanında ciddi bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Varank, girişimcilik alanında verdikleri desteklerden bahsetti.

"Türkiye'nin Otomobili'nde çok önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz"

Bakan Varank, MÜSİAD EXPO'nun bir diğer sürprizinin de "Türkiye'nin Otomobili" olduğunu belirterek, yurt içi ve yurt dışından gelecek katılımcılarım Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) standında epeyce vakit harcayacağını söyledi.

Türkiye'nin Otomobili projesinin araba üretmenin çok daha ötesinde bir vizyona sahip olduğunu dile getiren Varank, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz iddiamızı ortaya koyduk ve adeta sıfırdan bir mobilite ekosistemi kurmak için yola çıktık. Pek çok yerli tedarikçi şimdiden TOGG ailesine katıldı. Tedarikçilerin içinde daha önce hiçbir ana üreticiyle çalışmamış gencecik girişimler, startuplar var. Batarya üretimi de küresel bir markayla iş birliği halinde ülkemizde gerçekleşecek."

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)