Bakan Soylu Açıkladı Yeni 15 Bin Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ak Parti ve MHP Kadın Kolları üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda polis alımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kamu Personeli Alımı 27.02.2019, 19:17
Bakan Soylu Açıkladı Yeni 15 Bin Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlı Süleyman Soylu’nun, Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde Ak Parti ve MHP Kadın Kolları üyeleriyle yaptığı toplantının dikkat çekici konusu polis alımları oldu.

Bekçi alımları hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, polis ve bekçi olmak isteyen adaylar için müjdeyi verdi.

İçişleri Bakanı Soylu daha önce 10 bin polis alımı yapacaklarını planladıklarını fakat daha sonra bu sayıyı 15 bine çıkarttıklarını ifade etti. Alınacak olan polislerin büyük bir çoğunluğunun da İstanbul’a verileceğini ve İstanbul’u dünyanın en güvenli şehri haline getireceklerini açıkladı.

İstanbul’daki bekçiler konusunda da açıklama yapan Bakan Soylu, İstanbul’a yeni bin 200 bekçi alınacağını ve böylelikle bekçi sayısının 5 bine çıkacağını belirtti.

Bekçi sisteminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ürettiği bir sistem olduğunu belirten Bakan Soylu, İstanbul’da şu an görev 2 bin 800 – 2 bin 900 bekçi olduğunu şimdi 1.200 veya 1.250 bekçi daha vereceklerini açıkladı. Mart ayında ise İstanbul’a bin bekçi daha vereceklerini ve böylece İstanbul’daki bekçi sayının 5 bine ulaşacağını da ekledi.

Bakan Soylu’nun müjdesini verdiği yeni polis ve bekçi alımları yayınlandığı anda Kamu Personeli Alımı Haber Sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.  

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Erol Turhan 2 yıl önce
Yas siniri 50 olsun butun aileler yararlansin hatta illere deyil koylerede verilsin batidan doguya guvenlik birimi altinda.
ismail yildiz 2 yıl önce
ben düzenli olarak sürekli ve devlet dairesinde bir is istiyorum mübaşir olabilir cayci ofis bobu gibi de ala bilir
Cihan girti 2 yıl önce
Deha güvenli
Yılmaz yiğit 2 yıl önce
Ne olur kpss olmasın olsada 50 kadar düşsün...