Bakan Soylu Açıkladı 8 Bin Bekçi Alımı Tarihi Belli Oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, personel alımları hakkında müjdeler vermeye devam ediyor. Bakan Süleyman Soylu, 8 bin bekçi alımı için kesin tarihi verdi.

Bakan Soylu Açıkladı 8 Bin Bekçi Alımı Tarihi Belli Oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce polis alımları ve korucu alımları hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

İlk etapta 10 bin polis almayı hedeflediklerini fakat bu sayıyı daha sonra 15 bine çıkardıklarını belirtmişti. Korucu alımları konusunda korucu eksiklerinin olduğunu ve bu kapsamda 25 bin korucu almayı hedefledikleri ifade etmişti.

Bakan Soylu’nun bu açıklamalarından sonra bir açıklama da 8 bin bekçi alımıyla ilgili oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce iki kez 10 bin bekçi aldıklarını belirtti ve şimdi de 8 bin bekçi alacaklarının müjdesini verdi.

8 bin bekçi alımı için net tarih de belli oldu. 8 bin bekçi alımı için başvurular Çarşamba günü alınmaya başlayacak. Bakan Soylu, 8 bin bekçi alımıyla beraber toplamda 28 bin bekçi olacağını ve yeni geleceklerle beraber İstanbul’a bin bekçi daha vereceklerini dile getirdi.

Bakan Soylu’nun bu açıklamalarından sonra 8 bin bekçi alımı ilanı yayınlanması bekleniyor. Peki bekçi alımında adaylarda hangi şartlar aranacak?

Daha önce yapılmış bekçi alımları incelendiğinde şartların; Türk vatandaşı olmak, lise mezunu olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, 18 yaşını doldurmuş fakat 31 yaşından da gün almamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak olduğu gözlemlenmiştir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan savun
Ramazan savun - 5 ay Önce

Askerligini yapmis ve 18 yas !

yusuf
yusuf - 5 ay Önce

sayın bakanım yaş esnetilmesine gidilsin 35 yaş olsun bu seferde ilkokul mezunlarınıda görün

Tanju done
Tanju done - 5 ay Önce

Ilk okul hiç yoksa orta okulda olsun bekcilik tam bizim işimiz bu uygulama istiyoruz okuyen zaten okudu bizede yazik guzel haberleri bekliyoruz

Emre yılmaz
Emre yılmaz - 5 ay Önce

Açıktan lise okuyan zaten oluyor kardeş

Ferdi çetin
Ferdi çetin - 5 ay Önce

Ya var ya orta okul olsa nolurdu yani yada liseyi acikdan okuyanlar

Fatih Gezer
Fatih Gezer - 5 ay Önce

Yaş kesin belli oldumu acaba

Adem kasci
Adem kasci - 5 ay Önce

Ilkokul mezunu olmuyomu

yunus emre yiğitcan
yunus emre yiğitcan - 5 ay Önce

ilk öğretim mezun almiyolar mi