Bakan Soylu Açıkladı 8 Bin Bekçi Alımı Tarihi Belli Oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, personel alımları hakkında müjdeler vermeye devam ediyor. Bakan Süleyman Soylu, 8 bin bekçi alımı için kesin tarihi verdi.

Kamu Personeli Alımı 04.03.2019, 19:50
Bakan Soylu Açıkladı 8 Bin Bekçi Alımı Tarihi Belli Oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce polis alımları ve korucu alımları hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

İlk etapta 10 bin polis almayı hedeflediklerini fakat bu sayıyı daha sonra 15 bine çıkardıklarını belirtmişti. Korucu alımları konusunda korucu eksiklerinin olduğunu ve bu kapsamda 25 bin korucu almayı hedefledikleri ifade etmişti.

Bakan Soylu’nun bu açıklamalarından sonra bir açıklama da 8 bin bekçi alımıyla ilgili oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce iki kez 10 bin bekçi aldıklarını belirtti ve şimdi de 8 bin bekçi alacaklarının müjdesini verdi.

8 bin bekçi alımı için net tarih de belli oldu. 8 bin bekçi alımı için başvurular Çarşamba günü alınmaya başlayacak. Bakan Soylu, 8 bin bekçi alımıyla beraber toplamda 28 bin bekçi olacağını ve yeni geleceklerle beraber İstanbul’a bin bekçi daha vereceklerini dile getirdi.

Bakan Soylu’nun bu açıklamalarından sonra 8 bin bekçi alımı ilanı yayınlanması bekleniyor. Peki bekçi alımında adaylarda hangi şartlar aranacak?

Daha önce yapılmış bekçi alımları incelendiğinde şartların; Türk vatandaşı olmak, lise mezunu olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, 18 yaşını doldurmuş fakat 31 yaşından da gün almamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak olduğu gözlemlenmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (26)
Ramazan savun 2 yıl önce
Askerligini yapmis ve 18 yas !
yusuf 2 yıl önce
sayın bakanım yaş esnetilmesine gidilsin 35 yaş olsun bu seferde ilkokul mezunlarınıda görün
Tanju done 2 yıl önce
Ilk okul hiç yoksa orta okulda olsun bekcilik tam bizim işimiz bu uygulama istiyoruz okuyen zaten okudu bizede yazik guzel haberleri bekliyoruz
Emre yılmaz 2 yıl önce
Açıktan lise okuyan zaten oluyor kardeş
Ferdi çetin 2 yıl önce
Ya var ya orta okul olsa nolurdu yani yada liseyi acikdan okuyanlar
Fatih Gezer 2 yıl önce
Yaş kesin belli oldumu acaba
Adem kasci 2 yıl önce
Ilkokul mezunu olmuyomu
yunus emre yiğitcan 2 yıl önce
ilk öğretim mezun almiyolar mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın