Bakan Soylu Açıkladı 2 Bin 500 Kadın Polis Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yenimahalle’de yaptığı konuşmada kadın polis alımıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kamu Personeli Alımı 23.03.2019, 13:31 23.03.2019, 19:08
Bakan Soylu Açıkladı 2 Bin 500 Kadın Polis Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son zamanda gerek bekçi alımı olsun gerek polis alımı olsun önemli alımlar yapılacağının müjdesini vermektedir.

Bakan Süleyman Soylu, kadın polis alımıyla ilgili açıklamasını Yenimahalle’de Karşıyaka İş Merkezi önünde yaptı. Burada vatandaşlarla buluşan Bakan Soylu, polis alımı hakkında da şöyle bir açıklamada bulundu:

Bakan Soylu, Tüm Türkiye’deki karakollarda istihdam etmek üzere toplamda 2 bin 500 kadın polis alacaklarını ve onları eğiteceklerini açıkladı ve bu alımların yapılacağının müjdesini verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2.500 kadın polis alımı için net tarih vermese de bakanın bu açıklamasından sonra kadın polis alımının yakın zamanda yapılması beklenmektedir.

İstihdam edilecek olan kadın polisler, Bakan Süleyman Soylu’nun açıklamalarına göre güven masasında görevlendirilecek ve kadın polisler nezaketleriyle, gösterecekleri ev sahiplikleriyle vatandaşa yardımcı olacaklar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasını bitirirken Yenimahalle halkından da Ak Parti Yenimahalle Belediye Başkanı Veysel Tiryaki için destek sözü istedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (12)
ümmü 1 yıl önce
bayan boy standartının göze alınarak tsk deki gibi 1.53 olması talebimizdir
gülsüm 1 yıl önce
boy sınırı 1.53 olması talebimizdir
Deniz bahar 1 yıl önce
Boylar 1.55ten başlasın lütfen
Bahar yılmaz 1 yıl önce
Boy sınırı 1.53 olması talebimizdir.
Melisa 1 yıl önce
Boy sınırı düşsünnnn
Nurcan 1 yıl önce
Kpss puanında 60 değil 55 olsa
Ayşenur. Selçuk 1 yıl önce
Sizin Olsun Gelinlik Bana Üniformamı verin...
Şeyma 1 yıl önce
Boy sınırı düşsün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın