Bakan Soylu 8 Bin Bekçi Daha Alacağız Müjdesi Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman soylu 27 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Kâğıthane’de vatandaşlarla buluşması sırasında 8 bin bekçi alımı daha yapacağız, dedi. iş arayanlar için kaçırılmayacak fırsat olarak tanımlandı. Tüm detaylar haberimiz…

Kamu Personeli Alımı 27.05.2019, 21:32 27.05.2019, 22:25
Bakan Soylu 8 Bin Bekçi Daha Alacağız Müjdesi Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kâğıthane’de vatandaşlarla bir araya geldi. ilk olarak muhtarlarla bir araya gelen bakan soylu, ardından orta bayır ve sultan selim mahallelerinde halkı selamladı esnafları ziyaret etti.

Bakan Soylu ‘ya Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlut Öztekin ile vatandaşları esnafı ziyaret ettiler. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Bakan Soylu talep ve önerileri de değerlendirdi. Müjdeyi vereceğim dedi.

Bakan Soylu, Türkiye’de 22 bin’e yakın bekçi ve bunların 4200 İstanbul’da ve 8 bin bekçi alımı daha Emneyet Genel Müdürlüğümüz bünyesinde istihdam edilmek üzere alacağız dedi. Bir taraftan sokaklarda güvenliği asayişi gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz. Bunları merkezlerimizle karakollarımızla bütünleşmiş ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyduk. Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa Diyarbakır ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başladık. İşlerimizi, hizmetlerimizi kolaylaştıracak, çağın gerekliliklerini karşılayacak uygulamalarımız olacak. Örneğin uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili cep telefonlarıyla kullanılabilecek bir mobil yazılım projesini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın muhtarlarımızın mobil cihazlar üzerinden ihbarlarını çok rahat bir şekilde ortaya koyabilecekleri bir sistem yaptık, dedi.

İstanbul’un dünyanın en özgür şehri olduğunu söyleyen Soylu ben, annelerin çocuklarını hava kirliliğinden dolayı okula göndermek istemedikleri dönemleri hatırlıyorum. Şuan İstanbul dünyanın en temiz 3'üncü metropolü konumundadır. Önceden İstanbul’da 1 Bin ’in üzerinde otobüs vardı şimdi ise 7 Bin üzerinde otobüs var. 1994 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Belediye Başkanı olduğu zaman ortaya atılan dedikoduları çok net hatırlıyorum. Artık başı açık olanlar etek giyenler otobüse binemeyecekler, haremlik-selamlık olacak ve İstanbul’da farklı bir ideoloji uygulanacak dedikoduları herkesin dilindeydi. Fakat son 25 yılda İstanbul dünyanın en özgür şehri oldu.

Dünyanın en güzel metropolündeyiz bu şehir Türkiye’mizin kalbidir. Genç işsiz kardeşlerim içinde güzel bir çalışmaya imza atıyoruz. İlave 8 Bin bekçi daha alacağız diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdeyi Kâğıthane’den vermiş oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Mustafa 2 yıl önce
8 aydır ışsizim çok zor durumdayım yardım edin çok zor durumdayım
Dertli ülkücü 2 yıl önce
Işiniz gücünüz hak yemek sayın bakan biz emek harcayıp kurslara 2bin tl ücret ödeyip kpss ye hazırlanıyoruz siz bir yönetmelik çıkarıp Kpss şartını kaldiriyirsunuz Bekçilik alımında niye kpss şartı aranmıyor çünkü büyük Torpil dönüyor Ben Güvenlik sertifikası aldım kpssden iyi puan alırsam enkotu Guvenlik kadrosuna yerlesirim diye kpss ye hazirlandim 1yil boyunca kpssye çalışıp sinava girdim 80 puan aldım sınav sonuclarinin açıklandığı hafta bir yönetmelik çıkarıp Güvenlik Bakim onarım ve Temizlikci alimlarinda Kpss şartını kaldirildi bu alanlarla ılgili alımlarda benim 80puanim çöp oldu benim gibi yüzbinlerce insan mağdur oldu. Soruyorum bu kulhaki degilmidir ben size hakimi helal etmiyorum bir rahatsızlık sonucu Ameliyat oldum doktorum ağır işlerde calisirsan hastalığın tekrar eder dedi yaklaşık 3.5 yıldır işsizim geçici işlerde haftalık günlük çalışıyorum oda iş olursa bizi mağdur edenlerle bizim hakkımızı yiyenlerle Ahirette Mahşer gününde hesaplasacagiz
Mehmet Ziya IŞIKHAN 2 yıl önce
Denklik bekliyorum ama alamıyoruz işzimim bekci olmak istiyorum
Gulsum 2 yıl önce
Kısmı renk körlüğünun kalkmasını istiyoruz sayın bakanım sesimize kulak verirsiniz insalla