Bakan Gül: 15 Bin CTE Personel Alımları Yakında Yapılacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yaptığı son dakika açıklaması ile 15 bin CTE personel alımları için yakın zamanda ilan yayınlanacağını aktardı.

Bakan Gül: 15 Bin CTE Personel Alımları Yakında Yapılacak

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?
2018 yılı Eylül ayında 15 bin CTE personel alımları yapılacağı açıklanmıştı. Ancak henüz bir ilan yayınlanmadı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise bu konuda son dakika açıklaması yaparak adayları sevindirdi. 15 bin CTE alımı için yakın zamanda ilan yayınlanacağını belirten Bakan Gül net olarak tarih vermedi.

Hangi kadrolardan ne kadar alım yapılacağına ilişkin de bir açıklama gelmedi. Her ne kadar yakın zamanda ilan gelecek olsa da adaylar bu soruların cevaplarını aramaya devam ediyor. Ancak geçtiğimiz senelerde yapılan alımlara baktığımızda en çok alımın İKM kadrolarında yapıldığını görmekteyiz. Bu yıl da buna benzer bir tablo çıkması kuvvetle muhtemeldir.

İKM kadrolarının yanı sıra kâtip, mübaşir, sağlık personeli, teknisyen, büro personeli gibi kadrolara da alımlar gerçekleştirilecektir. Bu kadroların ilan edilmesiyle birlikte sitemizden detayları öğrenebilirsiniz. Başvuru şartları, başvuru şekilleri gibi tüm soru işaretleri böylelikle ortadan kalkacaktır.

İlanın mart ayı içerisinde yayınlanması ve başvuruların da Mart ayında alınması bekleniyor. Tüm süreç ise birkaç ay içerisinde tamamlanacak ve ardından alım süreçleri tamamlanacaktır. Binlerce memur adayı arasından istenilen sıralamaya girmek için büyük bir yarış olacağını da şimdiden ifade etmek gerekir.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 20:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ts
Ts - 6 ay Önce

Torpil ile akplı olan herkesi memur yaptınız. Kul hakkı yiyen cennete giremez, hakkımız haram zıkkım olsun

Ahmet Torpilsiz
Ahmet Torpilsiz - 6 ay Önce

Kpss 60 yeterli olsun

Emrah
Emrah - 6 ay Önce

Adalet bölümü mezunuyom sınavlara gidim 80 ustu puanlar aldim ama torpilim olmadigı icin giremedim..simdi ne mi yapiyorum soyluyeyim garsonluk şimdi soruyorum Hani Adalet soyleyin bana

adsizatsiz
adsizatsiz - 6 ay Önce

Hani nerede alıyorlar şerefsiler siteye girdiğim hiç bişey yok

Yuksel.aytemur
Yuksel.aytemur - 6 ay Önce

Is.basvurusu

Kader
Kader - 6 ay Önce

Hiç bi numara yok içişleri 1200kisi alır 30bin başvuru tüm kurumlar aynı bekcilikvs akılla gençlerle alay ediliyor hevesleri kırılmış umutsuzlar