Bakan Gül: 15 Bin CTE Personel Alımları Yakında Yapılacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yaptığı son dakika açıklaması ile 15 bin CTE personel alımları için yakın zamanda ilan yayınlanacağını aktardı.

Kamu Personeli Alımı 28.02.2019, 20:53 28.02.2019, 20:55
Bakan Gül: 15 Bin CTE Personel Alımları Yakında Yapılacak

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?
2018 yılı Eylül ayında 15 bin CTE personel alımları yapılacağı açıklanmıştı. Ancak henüz bir ilan yayınlanmadı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise bu konuda son dakika açıklaması yaparak adayları sevindirdi. 15 bin CTE alımı için yakın zamanda ilan yayınlanacağını belirten Bakan Gül net olarak tarih vermedi.

Hangi kadrolardan ne kadar alım yapılacağına ilişkin de bir açıklama gelmedi. Her ne kadar yakın zamanda ilan gelecek olsa da adaylar bu soruların cevaplarını aramaya devam ediyor. Ancak geçtiğimiz senelerde yapılan alımlara baktığımızda en çok alımın İKM kadrolarında yapıldığını görmekteyiz. Bu yıl da buna benzer bir tablo çıkması kuvvetle muhtemeldir.

İKM kadrolarının yanı sıra kâtip, mübaşir, sağlık personeli, teknisyen, büro personeli gibi kadrolara da alımlar gerçekleştirilecektir. Bu kadroların ilan edilmesiyle birlikte sitemizden detayları öğrenebilirsiniz. Başvuru şartları, başvuru şekilleri gibi tüm soru işaretleri böylelikle ortadan kalkacaktır.

İlanın mart ayı içerisinde yayınlanması ve başvuruların da Mart ayında alınması bekleniyor. Tüm süreç ise birkaç ay içerisinde tamamlanacak ve ardından alım süreçleri tamamlanacaktır. Binlerce memur adayı arasından istenilen sıralamaya girmek için büyük bir yarış olacağını da şimdiden ifade etmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
Ts 2 yıl önce
Torpil ile akplı olan herkesi memur yaptınız. Kul hakkı yiyen cennete giremez, hakkımız haram zıkkım olsun
Ahmet Torpilsiz 2 yıl önce
Kpss 60 yeterli olsun
Emrah 2 yıl önce
Adalet bölümü mezunuyom sınavlara gidim 80 ustu puanlar aldim ama torpilim olmadigı icin giremedim..simdi ne mi yapiyorum soyluyeyim garsonluk şimdi soruyorum Hani Adalet soyleyin bana
adsizatsiz 2 yıl önce
Hani nerede alıyorlar şerefsiler siteye girdiğim hiç bişey yok
Yuksel.aytemur 2 yıl önce
Is.basvurusu
Kader 2 yıl önce
Hiç bi numara yok içişleri 1200kisi alır 30bin başvuru tüm kurumlar aynı bekcilikvs akılla gençlerle alay ediliyor hevesleri kırılmış umutsuzlar