Bakan Albayrak Müjdeyi Verdi: 2 Bin Yeni Kamu Personel Alınacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomi için mücadelede yeni bir adım olarak 2 bin kamu personel alımı gerçekleştireceklerini duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 20.03.2020, 14:10 20.03.2020, 14:16
Bakan Albayrak Müjdeyi Verdi: 2 Bin Yeni Kamu Personel Alınacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2000 kamu personeli alımı müjdesi verdi.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Dünya koronavirüs ile etkilenmeye devam ederken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni personel alımlarının müjdesini verdi. Koronavirüs vakası pek çok ülkede ekonomiyi durdurma noktasına getirdi. Ülkemizde de pek çok kafe, restoran ve mağaza zinciri dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. İşçi çıkarmadan bu süreci atlatmak gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da firmalara yardım yapacaklarını açıklamıştı.

Bu süreçte 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı da gerçekleştirildi. Böylelikle dünyaya bir mesaj daha verilmiş oldu. Bu alımın hemen arkasından da Bakan Albayrak yeni alımın müjdesini verdi. Bu müjdeye göre avukat, müfettiş yardımcısı, gelir uzman yardımcısı ve defterdar kadrolarında toplam 2 bin personel alımı gerçekleştirilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan uzman yardımcısı alımı için sözlü sınavlar 26 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Gelir uzman yardımcısı, müfettiş yardımcısı ve defterdarlık uzman yardımcısı için de yazılı sınav 24 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Sözlü sınav ise 7 Aralık 2020 tarihinde uygulanacak.

Konu ile ilgili yeni gelişmeler ve duyurular Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın internet sayfası üzerinden duyurulmaya devam edecektir. Ayrıca sitemizden de tüm gelişmeleri anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Ali Deli 1 yıl önce
Sözlü sınav var ise yazılı sınava ne gerek var.
Derya dalya 1 yıl önce
Bu yeni ilana kimler başvurabilir