Bakan Açıkladı PÖH, Bekçi ve Polis 2020 Başvuru Şartları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre 2020 yılı içerisinde yapılması planlanan Polis Özel Harekat, Bekçi ve Polis alımı başvuru şartları açıklaması detayları…

Kamu Personeli Alımı 13.01.2020, 09:40
Bakan Açıkladı PÖH, Bekçi ve Polis 2020 Başvuru Şartları

Polis Özel Harekat, Bekçi ve Polis alımı başvuru şartları neler. 2020 yılı içerisinde alınacak 8 bin bekçi ve 7 bin polis alımı 27. dönem alımları şartları neler. Bunun yanı sıra 26. dönem polis memuru sonuçlarının açıklanması beklenmektedir.

İçişleri Bakanı Soylu PÖH, POMEM, Polis ve Bekçi alımı şartlarına değinen Bakan Soylu 2020 yılı içerisinde alınması planlanan 7 polis ve 8 bin bekçi alımı yapılacağını duyurdu. Bunun özel harekât kadın memur, 2 bin komiser yardımcısı süreçler devam etmektedir.

Gelecek 6 yıllık dönem içerisinde alınması planlanan 17 bin komiser ve komiser yardımcısının yanı sıra 100 bin polis memuru alınması planlandığını söyleyen Bakan Soylu ayrıca 20 bin bekçi alımı yapılacağını söyledi. Alımların üniversite mezunları arasından yapılacağını diğer detayların planlanma süreci içerisinde olduğunu açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Sadi 1 yıl önce
İlköğretim mezunu yum güvenlik olabilir miyim
Orhan 1 yıl önce
Sayın başkanım alımları yaparken tecrübe sahibi olan güvenlik görevlileri arkadaşlarimiz var bunların içinden de seçebilirsiniz ayirabilirsiniz ve eğitime tabi tutabilirsiniz neden bunları dikkate almıyorsunuz yaşa takılan arkadaşlarımızda var bunların içinde bi esneklik sağlayın lütfen insanlarında düşünceleri sizler için önemli degilmi
MEHMET SAPAN 1 yıl önce
Köy korucu alımları nezaman olacak bekliyoruz HATAY KIRIKHAN