Bakan Açıkladı 2019 Yılında 27 Bin 180 Personel Alımı Yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma’nın toplantısına katıldı ve 27 bin 180 kamu personel alımı yapılacağını açıkladı.

Bakan Açıkladı 2019 Yılında 27 Bin 180 Personel Alımı Yapacak

2018’de Personel Sayısı %22 Arttı
Jandarma Genel Komutanlığı asayiş toplantısına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılında Jandarma bünyesine 27 bin 180 personel alımı yapılacağını açıkladı. 2018 yılının değerlendirildiği toplantıda 2017 yılıyla kıyaslama yapıldı. Buna göre 2018 yılında alınan personeller ile Jandarma Komutanlığı’nın personel sayısı %22 artırıldı. Profesyonelleşme oranının da 2017 yılına göre arttığı da aktarıldı. 2017 yılında profesyonelleşme oranı %58 iken 2018 yılında bu oran %64 oranına çıktı. 

2019 yılında yapılacak alımlar ile Jandarma’nın daha profesyonel bir kadroya geçirilmesi de sağlanacak. Öyle ki çok sayıda yeni Jandarma komando taburu kurulacak. Buralarda eğitim görecek komandolar ise terör örgütleri ile mücadelede aktif rol oynayacak. Bu da gençlerimiz için önemli bir istihdam kapısı anlamına gelmektedir. 

İçişleri Bakanlığı 27 bin 180 kamu personel alımı yapılacağı Bakan Soylu tarafından ifade edildi. Ancak hangi kadrolara ne kadar personel alımı yapılacağı açıklanmadı. Dolayısıyla bu sayının tüm kadrolar için verildiğini ifade etmek gerekir. Alımlar tek bir seferde değil peyderpey gerçekleştirilecektir. Bunun için de zamanla kadrolar yayınlanacak ve başvurular alınmaya başlayacak. Sizler de ilanlar yayınlanmaya başladıkça sitemizden detayları takip edebilirsiniz. Böylelikle Jandarma bünyesinde ülkemiz için faydalı görevler icra edebilirsiniz.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevilay erik
Sevilay erik - 7 ay Önce

Ne isi

Şahabettin.demirtosun
Şahabettin.demirtosun - 7 ay Önce

Ne.iş. olursa.yaparim

OğuzHan DOLU
OğuzHan DOLU - 7 ay Önce

Askeri personel alımı yanlış anlaşılmasın

Alyoruz
Alyoruz - 7 ay Önce

Alıyız diyorsunuz soruyoruz öyle birşey yok diyorlar internete inanmayın diyorlar

LİSANSLI  işsiz
LİSANSLI işsiz - 7 ay Önce

Kisa ve öz:Hepsi boş hikaye

Cisem
Cisem - 7 ay Önce

Tmy nedir?