Bağcılar Belediye Başkanlığına En Az Lise Mezunu 40 Zabıta Alınacak

Devlet Personel Başkanlığı tarafından bugün yapılan ilanla Bağcılar Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 40 adet Zabıta memuru alımı için duyuru  yapıldı.

Bağcılar Belediye Başkanlığına En Az Lise Mezunu 40 Zabıta Alınacak

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda alınacak 40 adet personel 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca istihdam edilecektir. Belediye Zabıta Yönetmeliği uyarınca alımlar yapılacaktır.

Yapılacak olan yerleştirme işlemlerinde 2018 yılı Kamu Personeli Seçme sınavı sonuçları esas alınacaktır.

Başvurmak isteyen adaylar için başvurular 03 Aralık 2018 tarihinde başlayacak olup 07 Aralık 2018 tarihi mesai satı bitiminde son bulacaktır. Başvurular belediyenin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSSP94 ,  KPSSP93  ve  KPSSP3 puanı için  2018 yılı  Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmaları, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması.

 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan  özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için tartılma ve ölçülme aç karnına  soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmamak gibi şartlar bulunmaktadır.  Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır.

Ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 05:51
YORUM EKLE