Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 11 Akademik Personel Alıyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi tarafından farklı fakülte birimlerde görevlendirilecek olan 11 akademik personel için yeni kontenjanlar açıldı.

Kamu Personeli Alımı 14.09.2019, 08:55
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 11 Akademik Personel Alıyor

Üniversiteler bünyesinde devam eden ve eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte bilimsel çalışmalara odaklanan öğretim görevlilerinin dışında kalarak ders yükü sahiplenmesi gereken akademisyenler için yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor.

Yayımlanan ilanlarda fakültelerin, dekanlıkların ve son olarak rektörlüğün de onayı alındıktan sonra adayların bilgisine sunulmak üzere başvuru özel şartlar, görev unvanı, ve kontenjan bilgilerine dair bilgiler yayımlanmaktadır.

Bu minvalde yayımlanan son ilanlarda yer alan bilgilere göre; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi tarafından akademik personel alımı yapılacağı ilan edilmiş olup; akademisyenlerin de11 farklı kontenjanda istihdam edileceği açıklanmıştır.

Görev yapılacak olan birimlere dair verilen bilgilere göre; Atça Meslek Yüksekokulu, Aydın Meslek Yüksekokulu, Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Didim Meslek Yüksekokulu, Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Söke Meslek Yüksekokulu, Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Veteriner Fakültesi olarak görev birimleri tayin edilmiştir.

Aydın Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma ve Didim Meslek Yüksekokulu Aşçılık alımlarında ALES muafiyeti olup; diğer her aday için 70 ALES şartı aranmaktadır. Veteriner Fakültesi alımları için 50 YDS şartı aranmakta olup; diğer her aday yabancı dil puanından muaf tutulmuştur.

Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranırken; ALES puanının geçerlilik süresi sonuç açıklama tarihi itibariyle 5 yıl olarak tespit edilmiştir.

Aşağıda yer alan kılavuzda her birim ve bölük için ayrıca özel şart belirtilmiş olup, adayların tamamının bu özel şartlara vakıf ve uygun olmaları şartı açıklanmıştır.

Başvuru yapacak olan akademisyen ve akademisyen adayları için son başvuru tarihi 30.09.2019 olup; yazılı sınava giriş tarihi ise 10.10.2019 olarak ilan edilmiştir. Başvurular dekanlıklara şahsen veya posta şeklinde yapılacaktır.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Personel Alımı ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)