Atatürk Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı

Atatürk Üniversitesi tarafından 25 Haziran tarihinde çıkılan sağlık personeli alım ilanı iptal edilerek yeniden 03 Temmuz 2020 tarihinde ilana çıkıldı. Alınacak personellerin başvuru şartları ve detayları haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 03.07.2020, 22:28 03.07.2020, 22:27
Atatürk Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı

Alım Yapılan Kadrolar;

Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü yayınlanan ilan kapsamında çok sayıda sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliği veya acil sağlık hizmetleri bölümünden birinden mezun ATT alımı yapılacaktır. ATT’den sonra en çok alım yapılan pozisyon çeşitli alanlardan sağlık tenikerleridir. Ayrıca diyetisyen, biyolog, eczacı, fizyoterapist, psikolog, laborant gibi daha pek çok pozisyona alım yapılacaktır.

Başvuru yapacak adaylar TC vatandaşı olmalı, kamudan yasaklı olmamalı, memuriyete engel cezalardan hüküm giymemelidir. Görevini yerine getirmeye engel beden ya da akıl sağlığı sorunu olmamalıdır. Ayrıca erkek adayların askerlikle ilgisi olmamalıdır. Her bir pozisyon için aranan mezuniyet şartı ile KPSS şartı ilanda detaylı olarak açıklanmıştır. Şartları sağlayan adaylar başvuru yapmalıdır.

Başvuru Süresi;

İlk ilan 25 Haziran tarihinde yayınlanmıştı ancak bu ilan iptal edildi. Yeni ilan 3 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Alınan kişiler sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edilecektir.

Başvurular üniversitenin ilan sayfasından yapılacaktır. Yalnızca elektronik ortamda başvuru yapılacak şahsen ya da posta yoluyla başvuru kabul edilmeyecektir. ilanda yer alan pozisyonlardan sadece birine başvuru yapılabilir. Başvuru esnasında KPSS sonuç belgesi, diploma, askerlik belgesi, adli sicil ve başvurulan pozisyon için istenen özel şartlar varsa bunları sağlayan belgeler sunulacaktır.  İlan metni aşağıda resimli olarak verilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)