Atatürk Kültür Kurumu 248 Personel Alımı Yapacak

Atatürk Kültür Kurumu personel alımı yapmak için iş ilanı yayınladı. Yayınlanan iş ilanlarında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu kendi bünyesinde arkeolojik kazı projelerinde görevlendirilmek üzere 162 Arkeolog, 39 Müze Araştırmacısı ve 47 Restoratör olmak üzere toplam 248 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

Kamu Personeli Alımı 02.11.2020, 11:19 03.11.2020, 09:36
Atatürk Kültür Kurumu 248 Personel Alımı Yapacak

Atatürk Kültür Kurumu 248 Personel Alımı Yapacak

Atatürk Kültür Kurumu personel alımı yapmak için iş ilanı yayınladı. Yayınlanan iş ilanlarında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu kendi bünyesinde arkeolojik kazı projelerinde görevlendirilmek üzere 162 Arkeolog, 39 Müze Araştırmacısı ve 47 Restoratör olmak üzere toplam 248 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanı son başvuru tarihi 6.11.2020 tarihinde sona erecektir.

Yayınlanmış olan ilanlara başvurmak isteyen kişiler https://basvuru.ayk.gov.tr internet sitesi üzerinden başvurmaları gerekiyor.

Yayınlanmış olan ilan kılavuzu aşağıdadır.

https://www.ayk.gov.tr/s6-haberler/c36-duyurular/sozlesmeli-personel-alim-ilani-2/

 ALIM YAPILAN KADROLAR

1. 162 Arkeolog alımı.

2. 39 Müze Araştırmacısı alımı.

3. 47 Restoratör alımı.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Atatürk Kültür Kurumu personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Atatürk Kültür Kurumu personel Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Atatürk Kültür Kurumu personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Atatürk Kültür Kurumu personel Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Atatürk Kültür Kurumu personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Atatürk Kültür Kurumu personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Atatürk Kültür Kurumu personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Atatürk Kültür Kurumu personel alımı ilanına başvuracak kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)