Asgari Ücret Yılbaşı Gelmeden 2.200 TL Oldu

Asgari Ücretle çalışan 7 Milyon kişinin merakla beklediği Asgari ücret komisyonunun açıklaması yapılmadan Aralık 2018 Maaşlarını Zamlı 2.200 tl olarak alacaklar.

Asgari Ücret Yılbaşı Gelmeden 2.200 TL Oldu

Çukurova Belediyesi Bir TV kanalında yer alan habere göre, asgari ücrete erken zam yapma kararı aldı. Konuyla ilgili açıklama ise Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'den geldi. Asgari ücretin 2 bin 200 tl olması teklifinin, Türkiye’deki ekonomik sıkıntılar göz önüne alındığında işçilerin en doğal hakkı olduğunu vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, şunları söyledi:

Yapılan açıklama ile, Bin 600 çalışanımızdan bin 200’ü şirketimiz bünyesinde çalışıyor. Bu emekçi kardeşlerimiz, özellikle son günlerdeki ekonomik sıkıntının altında eziliyorlar. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücretin en az 2 bin 200 Lira yapılmasına dikkat çekmek için yaptığı çağrıyı emir görerek yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yapılan açıklama ile İşçilerimizin 3 gün sonra alacakları maaş da dahil olmak üzere 2 bin 200 Lira’dan hesaplanıp, yatırılacaktır.

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde CHP'li Belediyelere talimat vererek, belediyelerde çalışan işçiler için asgari ücretin 2.200 TL olarak ygulanmasını istemişti. Asgari ücretle çalışanlar için büyük bir heyecan uyandıran haberin ardından diğer tüm asgari ücretlinin gözü tespit komisyon kararının açıklanmasında.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 14:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali tamer
Ali tamer - 7 ay Önce

Kesin oldumu yoksa daha degilmi

Ugur
Ugur - 7 ay Önce

Bir çok CHP Belediyesi'nin de maaş ödemelerinde sorun varken. Bunu nasıl başaracaklar. Kendilerine inanıyorlar mi cidden. İlginç. Greve başlarlar maaş alamıyoruz diye.

park bahçee
park bahçee @Ugur - 7 ay Önce

bilip bilmeden boş yorum yapma zamli maşşimizi aldik bile hemde 2900 tl olarak sen raatina bak CHP belediyeler hak yemez....

Cumali
Cumali - 7 ay Önce

Helal olsun en azından niyetlerini belli ettiler geçen sene gene chp sayesinde 300 tl zam aldık

Mehmet Emin
Mehmet Emin - 7 ay Önce

Asgari ücreti 2500 en az bu kadar olsun 1200–1500 lira kira ödeyenleri düşünün.Nasıl geçinelim herşey pahalı

ali
ali - 7 ay Önce

ALLAH RAZİ OLSUN CHP VE SONER ÇETİN DEN MAAŞİMİZİ ALDIK HEMDE ZAMLI

Fakir
Fakir - 7 ay Önce

Asgari ücret kesinlikle 1200 tl olsun

Akın Altuğ
Akın Altuğ - 7 ay Önce

İş bulabilirseniz, alırsınız o maaşı. İşsizlik sayısı artacak.