Aselsan Açık İş Pozisyonları ve Alım Şartları

Bir Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı kuruluşu olan Aselsan A.Ş. bünyesinde açık bulunan iş pozisyonlarını ve alım niteliklerini yayınladı.

Kamu Personeli Alımı 12.01.2019, 02:14 12.01.2019, 09:52
Aselsan Açık İş Pozisyonları ve Alım Şartları

Aselsan tarafından açıklanan açık iş pozisyonları ünvanları Yazılım Geliştirmeci, Yazılım Test Mühendisi, İş Analisti olarak ilan edildi.

ASELSAN açık iş pozisyonlarına başvurmak için adayların “aselsan.com.tr” adresinden iş başvurusu ekranlarına girerek başvuru Formu'nu doldurmak için önce bir kullanıcı kaydı oluşturması gerekmektedir. Bunun için Kayıt Uygulama Ekranı'ndan "Yeni Kayıt", "Kayıt Güncelle",  "Şifremi Unuttum" ve "Şifre Değiştirme" işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kayıt işlemleri için aktif bir e-posta adresine ve T.C. Kimlik numarası bilginize ihtiyaç duyacaksınız. T.C. vatandaşı olmayan ve dolayısıyla T.C. kimlik numarası bilgisine sahip olmayan adaylar e-posta adresleriyle kayıt işlemlerini yapabilmektedirler.

Kaydınızı oluşturup doğru şifre ve doğrulama kodunu girdiğiniz zaman iş başvuru sistemi ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekrandan mezuniyet durumunuza göre başvuru tercihinizi işaretleyerek ilgili soruları cevapladıktan sonra ASELSAN yönergelerine uygun bir aday iseniz iş başvurunuzu yapmaya başlayabilirsiniz. Formu doldururken "Başvuruyu Kaydet" tuşuna bastığınızda bilgileriniz doldurduğunuz kadarıyla kaydedilir ancak ASELSAN'a gönderilmez; başvurunuzu tamamladığınızda "Başvuruyu ASELSAN'a Gönder" tuşuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra başvurunuz değerlendirilebilmek için aselsan başvuru havuzuna ulaşacaktır.

Aselsan personel alımı ünvanlar itibariyle aranan nitelikler aşağıdadır.

Aselsan yazılım Geliştirmecilerde aranan genel nitelikler şöyledir.

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya benzeri mühendislik bölümlerden mezun olması, iyi derecede İngilizce bilmesi, tercihen SAP modülleri konusunda uzmanlık sahibi, ABAP da yazılım geliştirmiş, Tercihen C# bilen, en az 3 yıl deneyimli, Nesne Yönelimli Programlama, SOA, Katmanlı Mimari konularında bilgi sahibi, SQL Server tecrübesine sahip, Analitik ve kavramsal düşünme yeteneği güçlü, yeni teknolojileri takip eden, gelişime açık ve öğrenmeye istekli,takım çalışmasına uyumlu, enerjisi ve kişisel motivasyonu yüksek, sorumluluk sahibi, proaktif ve disiplinli,
Problem çözme, karar verme ve çıkarım yapabilme yetkinliklerine sahip, dikkatli, detaycı, yapıcı, süreç - veri ve sonuç odaklı, temsil yeteneğine sahip, ikna/ifade ve iletişim yeteneği gelişmiş, erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir.

Yazılım Test Mühendisi Ünvanlı personel adaylarında aranan genel nitelikler şöyledir.

Üniversitelerin 4 yıllık Mühendislik, bilgi teknolojileri bölümleri veya benzeri mühendislik bölümlerinden mezun, iyi derecede İngilizce bilen, en az 3 yıl deneyimli, SAP BW 7.0 modelleme, geliştirme ve idame uzmanlığı (BW, BeX Query Designer, Bex Analyzer), Rutin ve veri kaynaklarını oluşturmaya yetecek ölçüde ABAP uzmanlığı sahibi, Veri Ambarı, İş zekası araç ve teknikleri konusunda bilgi sahibi,Data Modelleme ve Raporlama deneyimli,Tercihen BPC on HANA ve BO ürünleri (Design Studio, Web Intelligence) konularında deneyimli, tercihen SAP Finansal, İnsan Kaynakları ve Lojistik modülleri konularında temel düzeyde bilgi sahibi, tercihen Microsoft raporlama geliştirme platformları konularında deneyim sahibi, analitik ve kavramsal düşünme yeteneği güçlü, yeni teknolojileri takip eden, gelişime açık ve öğrenmeye istekli,takım çalışmasına uyumlu, enerjisi ve kişisel motivasyonu yüksek, sorumluluk sahibi, proaktif ve disiplinli, problem çözme, karar verme ve çıkarım yapabilme yetkinliklerine sahip, dikkatli, detaycı, yapıcı, süreç - veri ve sonuç odaklı, temsil yeteneğine sahip, ikna/ifade ve iletişim yeteneği gelişmiş, erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir.

İş Analisti Ünvanlı Alımlar için adayların taşıması gereken genel nitelikler şöyledir.

Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İşletme Mühendisliği veya benzeri mühendislik bölümlerinden mezun olması, iyi derecede İngilizce bilmesi, tercihen, SAP lojistik modülleri (SD, MM, SRM, SLC, CRM, CS, PP, WM, ECM, DMS, vb) veya SAP finansal modülleri (FI, CO, TRM, vb.) konusunda uzmanlık sahibi, en az 3 yıl deneyimli, analitik ve kavramsal düşünme yeteneği güçlü, yeni teknolojileri takip eden, gelişime açık ve öğrenmeye istekli, takım çalışmasına uyumlu, enerjisi ve kişisel motivasyonu yüksek, sorumluluk sahibi, proaktif ve disiplinli, problem çözme, karar verme ve çıkarım yapabilme yetkinliklerine sahip, dikkatli, detaycı, yapıcı, süreç - veri ve sonuç odaklı, temsil yeteneğine sahip, ikna/ifade ve iletişim yeteneği gelişmiş ve erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Aselsan iş başvuru sayfası için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Nuray Torun 2 yıl önce
Hayatlara dokunduğunuz için téşekürler