Arnavutköy Belediyesi En az Lise Mezunu Kpss 60 Puanla 40 Zabıta Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilana çıkılarak İstanbul Arnavutköy Belediye Başkanlığı Bünyesinde istihdam edilmek üzere 40 (kırk) adet zabıta ünvanlı kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

Kamu Personeli Alımı 21.11.2018, 06:17 21.11.2018, 09:59
Arnavutköy Belediyesi En az Lise Mezunu Kpss 60 Puanla 40 Zabıta Alıyor

Arnavutköy Belediye Başkanlığı tarafından açıklanan ilanla belediye başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre en az lise mezunu ve en az Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 60(Altmış) puanla 40 (Kırk) adet Zabıta unvanıyla kamu personeli alımı yapılacaktır.

İlan edilen 40 adet zabıta ünvanlı kamu personelinin 15 adedi lise mezunu, 10 adedi, Yüksekokul mezunu, 5 adedi Çevre Koruma ve Kontrol, Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi Yapı Denetimi, Elektrik Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı/Elektronik Teknolojisi Ön lisans programlarının birinden mezunu olanlar arasından, 1 kişi Kamu Yönetimi veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Siyaset Bilimi, Yerel Yönetimler Lisans Programlarının birinden mezun olanlardan, 9 adedi Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin herhangi bir programından mezunu olanlar arasından seçilecektir.

Başvurmak isteyen adaylarda aranan özel şartlar ise şu şekildedir. İlan edilen Zabıta Memuru kadro unvanı kamu personeli alımı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS (B) grubu seçme sınavına girmiş ve en az 60 puan almış olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak .

 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır.

Başvuru esnasında adaylardan istenen belgeler şunlardır. Başvuru formu belediyenin internet sitesinden temin edilecek, nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,  diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve belediye tarafından onaylanmak üzere fotokopisi, yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı ve belediye tarafından onaylanmak üzere fotokopisi, KPSS sonuç belgesinin çıktısı, askerlikle ilişiği olmadığına dair belge (erkek adaylar için), en az B sınıfı sürücü belgesi aslı ve belediye tarafından onaylanmak üzere fotokopisi, görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,  4 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak).

Yukarıda sayılan başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları, istenilen diğer belgelerle birlikte 03.12.2018 gününden 07.12.2018 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 09.00-17.00 arasında)Arnavutköy belediyesinin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.  Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.  Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular belediye tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.  Boy ve Kilo ölçümleri başvuru sırasında yapılacaktır.

Yapılan ilanı daha ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Sefa KARAMAN 2 yıl önce
Bir tek yaş maddesine takılıyorum oda bir kaç ay ile başvuru yapsam mı acaba sorun olur mu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@