Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Bale Sanatçısı Arıyor

Genel müdürlük tarafından Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünün personel ihtiyacı açıklandı. Bir tane bale sanatçısı aranıyor dendi.

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Bale Sanatçısı Arıyor

Peki, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü için aranan bale sanatçısında hangi özellikler olması gerekiyor?

Bale Sanatçısı Nitelikleri
Yapılacak olan sözleşmeli alım ile ilgili bale sanatçısının sahip olması gereken nitelikler de belirlendi. Bu niteliklere sahip olan kişilerin başvurularını yapması isteniyor.

Değerlendirmeye katılacak olan adaylarda 657 sayılı Devlet Mamurları Kanunu’nun 48. Maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 numaraları alt bentlerinde belirtilen şartlar ile birlikte aşağıda verilen özel şartlar aranacaktır.

Yüksek Öğrenim Kurumu bünyesinde Müzik ve Sahne Sanatları Eğitimi veren Fakülte – Akademi – Konservatuvarların Bale Bölümünden en az lise düzeyinde mezun olmaları ya da lisans düzeyinde eğitimlerine devam ediyor olmaları gerekiyor. Bale alımlarında şartlar dendiğinde mutlaka verilmiş olan bu özel şartlara uygunluk olacaktır. Başvurunuzu bu şartlar dahilinde yapmanız isteniyor.

3 Kişilik Komisyonda Deneme - Dinleme
Alımlar için deneme yapılan branş ile ilgili en az iki kişi olmak üzere üç kişilik bir komisyon üzerinden deneme ve dinleme yapılır. Başarılı olan kişiler arasından ihtiyaç durumuna göre alımları yapılacaktır. Göreve alınanlardan gerekli görülenler tekrar deneme ve dinlemeye tabi tutulabilir. Bale personel alımı sağlanır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE