Ankara Üniversitesi 43 Akademik Personel Alımı Yapıyor

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, akademik personel alım ilanı duyurdu. Yapılan duyuruda 43 personel alınacakken başvuru şartları ve müracaat yerleri de belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre alınacak akademik personelin alım şartları nedir? Hangi fakültelere alım yapılacak? İşte tüm detaylar.

Kamu Personeli Alımı 26.09.2019, 13:05
Ankara Üniversitesi 43 Akademik Personel Alımı Yapıyor

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünün onayıyla Resmi Gazete alım duyurusu yayımlandı. Duyuruda ifade edildiği gibi araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi kadrosunda toplam 43 personel alınacak. Alımı yapılacak personellerin kadro dağılımı ve şartları da belirlendi.

Alım ilanına göre Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi bünyesine, 3 tanesi Eczacılık Fakültesine, 2 tanesi Eğitim Bilimleri Fakültesine, 4 tanesi Fen Fakültesine, 2 tanesi Güzel Sanatlar, 4 tanesi Hukuk Fakültesi, 2 tanesi İlahiyat, 2 tanesi Sağlık Bilimleri, 1 tanesi Spor Bilimleri Fakültesi, 1 tanesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi, 11 tanesi Tıp Fakültesi, 1 tanesi Veterinerlik Fakültesi ve 1 tanesi de Kanser Araştırma Enstitüsüne alınmak üzere 43 araştırma görevlisi öğretim elemanı alımı duyuruldu. 

Alımı yapılacak personellerde bulunması gereken özel şartlar ve kadro dağılımı ise şu şekildedir:

Alım duyurusuna başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuru dilekçesini, nüfus cüzdanı fotokopisini, özgeçmişini, diplomasını, transkriptini, yabancı dil ve ALES belgesini, adli sicil kaydını 2 tane fotoğrafla birlikte şahsen veya posta yolu ile kadronun ilan edildiği birime müracaat etmesi gerekmektedir.

Alım ve aşama takviminde yayımlandığı ilanda 26.09.2019 tarihinde duyuruların ve alımların başlayacağı, 10.10.2019 tarihinde son başvuruların biteceği, 21.10.2019 tarihinde ön değerlendirilmenin yapılacağı ve 25.10.2019 tarihinde de sınav giriş tarihi açıklanacaktır. Alım ilanına göre sonuçlar 01.11.2019 tarihinde açıklanacaktır.

Ankara Üniversitesi 43 akademik personel alım ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)