Ankara İstanbul 187 Bekçi Alımı Yapılıyor

Sadece Ankara ve İstanbul illeri için 187 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Adaylar, 18 Mart 2019 ile 01 Nisan 2019 tarihleri arasında e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir. Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden ilan edilecektir.

Kamu Personeli Alımı 19.03.2019, 06:40 19.03.2019, 20:08
Ankara İstanbul 187 Bekçi Alımı Yapılıyor

Ankara ve İstanbul Bekçi alımı için başvuru yapacak olan adayların En az lise veya dengi okul mezunu olması, Askerlik hizmetini yapmış olması, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmaması ve Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

Kamu personeli alımı için adaylar 18 Mart 2019 ile 01 Nisan 2019 tarihleri arasında e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir. Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını Polis Akedemisi Başkanlığı internet adresinden öğreneceklerdir. Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet ilanı tebligat niteliğindedir. Adayların sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. İnternet ilanının takip edilmemesi sebebiyle şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluk adaylara aittir.

Şahsen Başvuru ve Sınav Merkezine gelirken adayların; cep telefonu, ses, görüntü, kayıt cihazı veya değişik benzeri elektronik eşya bulundurmaları yasaktır. Aşağıdaki linkte İstanbul Bekçi alımı ve Ankara bekçi alımı için tahsis listesine ulaşabilirsiniz.

Ankara İstanbul 187 Bekçi Alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Ahmetcan keleş 2 yıl önce
Ben açık lise son sınıftayım nisan 6 daki sınavım son sınavım başvuru yapabilirmiym?
Murat erol 2 yıl önce
Yaparsın ama kabul görmezsin hocam aynısını ben yasadım gecen sene bu senede yastankaybettım
Tovbe 2 yıl önce
Alımlar belli ki şartlar tuaf üniversite mezunu edemiyor askerlik bitir 1yil ikamet nedir sen al ikametimi ben alırım bana çok komik geldi zaten torpil kaynıyor deniliyor ben bilmem