AKÜ 10 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğünün yayımladığı duyuruya göre 3 farklı unvanda öğretim üyesi alacağını duyurdu. Yapılan duyuruda 4 tanesi doktor öğretim üyesi, 5 tanesi doçent ve 1 tanesi de profesör kadrosuna alınmak üzere toplam 10 öğretim üyesi alımı yapılacağı kamoyu ile paylaşıldı. Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim üyesi alım şartları nelerdir? İşte detaylar.

Kamu Personeli Alımı 24.09.2019, 16:00
AKÜ 10 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğünün onayıyla öğretim görevlisi alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan alım duyurusuna göre üniversitenin 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve “Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi”ne göre öğretim üyesi alınacağı ifade edildi.

Öğretim üyesi alım şartlarına bakıldığında, öğretim görevlisi olmak için 657 devlet memurları kanununda gerekli koşulların sağlanması gerekmektedir. Yurt dışında eğitimini tamamlamış adaylar içinse öğrenim belgesi ve denkliği lisans ve yüksek lisans YÖK tarafından, doktora ÜAK tarafından onaylanmış olması şarttır. İşte öğretim üyesi alım ilanın kadro/unvan dağılımı:

Üniversite tarafından oluşturulacak Ön İnceleme Komisyonu, kadroya alınacak öğretim üyelerinin gerekli şartları sağlayıp sağlamadığına yönelik araştırma yapacaktır. Komisyonun yapacağı inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.

Başvuruda üniversiteye verilen evraklar geri iade edilmeyecekken başvurular 08:30 – 17:00 saatleri arasında şahsen kabul edilecektir. 

Alım duyurusuna başvurmak için başvuru adresi ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Gazlıgöl Yolu, AFYONKARAHİSAR olarak kamuoyuna duyurulmuştur.

Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)