Akdeniz Üniversitesi KPSS 65 Puanla 88 Sağlık Personeli Alıyor

Resmi Gazetede yayımlanan ilan kapsamında KPSS 65 puanla 88 sağlık personeli alımı yapılmaktadır. Alımı yapacak olan Akdeniz Üniversitesi sağlık personeli ihtiyacını karşılamak amacı ile üniversite personel alımı yapacaktır. Tüm detayları ilan kılavuzu ve başvuru şartları...

Kamu Personeli Alımı 06.10.2019, 03:01 06.10.2019, 15:00
Akdeniz Üniversitesi KPSS 65 Puanla 88 Sağlık Personeli Alıyor

Resmi Gazetede yayımlanan personel alım ilanına göre Akdeniz Üniversitesinde görevlendirilmek üzere KPSS 65 puanla farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere 65 sağlık personeli alımı yapmaktadır. Başvuruya en az önlisans mezunları başvuruda bulunabileceği gibi lisans mezunlarının da başvuruları kabul edilmektedir.

Sağlık araştırma ve Uygulama Merkezinde istihdam edilecek personeller 3 farklı branşta KPSS puanı ile değerlendirilerek KPSS 65 puanla Akdeniz Üniversitesinde 88 sağlık personeli alımı gerçekleştirileceği ilan edilmiştir. Alım yapılacak sağlık personellerinin KPSS puanlarının eşitliği halinde erken mezun olanlar değerlendirmeye alınacaktır. Kadro dağılımlarında ise her kadronun yedek adaylarda belirlenecek. Asil adayların görevine başlamaması durumunda yedek adaylar arasından sağlık personeli ataması gerçekleştirilecektir.

İlgili adayların müracaatları esnasında veya müracaattan sonra ortaya çıkacak gerçeğe aykırı beyanlarda bulunan adaylar hakkında yasal işlemler başlatılacağı ilan edilmiştir.

SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Hemşire 81 başvuru şartları arasında neler var; Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olması istenmektedir.

Bunun yanı sıra 4 diğer Sağlık Personeli alımı için öğrenim şartları neler: Perfüzyonist; Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Perfüzyon bölümünden mezun olmak veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapmış olanlar arasından başvuru kabul edilecektir.

Tıbbi Sekreter alımı için öğrenim şartları neler; Yükseköğretim Kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı mezunu olması gerekmektedir.

Sağlık Teknikeri 2 kişi alımı için öğrenim şartı neler; Tıbbi Görüntüleme Teknikeri Yükseköğretim Kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı mezun olanların başvuruları kabul edilecektir.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS Lisans mezunları için KPSS P3 ve Önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünde en 65 puan alınması gerekmektedir.

BAŞVURU ESASI VE ZAMANI

İlgili adayların başvuruları 27 Eylül 2019 tarihinde başlayan başvurular 15 gün boyunca sürecek. İlana başvurmak isteyen adaylar son başvuru günü mesai sonuna kadar Akdeniz Üniversitesi Personel Daire Başkanlığında yer alan formu eksiksiz doldurarak, istenilen belgelerle beraber şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

Adayların dikkat etmesi hususunda gereken bilgiler arasında; Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. KPSS puan sıralamasına göre alım yapılacak.

Akdeniz Üniversitesi sağlık personeli alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)