Akademik Kamu Personeli Alımları Başladı

Bugün yayımlanan ilanlarla Üniversiteler bünyesine toplam 106 adet akademik personel alımı yapılacağı ilan edildi. Başvurular bugünden itibaren başladı.

Akademik Kamu Personeli Alımları Başladı

Bingöl Üniversitesi tarafından yapılan ilanla üniversitenin yazımız ekinde bulunan birimlerine öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda uygulanacak merkezi sınav ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik ve 2547 sayılı yüksek öğretim kanunun ve 657 sayılı devlet memurları kanununun kırk sekizinci maddesi hükümleri uyarınca kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

Ayrıntılı alım listesini incelemek için tıklayınız.

Antalya Akdeniz Üniversitesi 46 akademik kamu personeli alım ilanı (profesör, doçent, doktor öğretim üyesi) yayımladı.  Üniversitenin akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi kamu personeli alımı yapılacaktır.

Birden fazla kadroya başvuru yaptığı tespit edilen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. İlan kadrolarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

Ayrıntılı alım listesini incelemek için tıklayınız.

Bayburt Üniversitesi rektörlüğü tarafından 23 akademik kamu personeli alım ilanı yayımlandı. Yapılacak akademik personel alımları 2547 sayılı Yükseköğretim kanununun 31. Maddesi ve öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda uygulanacak merkezi sınav ve giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik hükümlerine göre Bayburt Üniversitesi bünyesine 23 Öğretim elemanı alınacaktır.

Ayrıntılı alım listesini incelemek için tıklayınız.

Amasya Üniversitesi rektörlüğü tarafından 8 akademik kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Alınacak kamu personeli Üniversitenin aşağıda haber ekinde belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. ve 24. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi ünvanı ile alınacaktır.

Ayrıntılı alım listesini incelemek için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 21:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram Çaliş
Bayram Çaliş - 6 ay Önce

İşe ihtiyacım var engelli babasiyim işsizim 0505 8374007